На одеських пляжах балакають українською

24-річна Наталія Возносименко із Пальчика цього року відпочивала в Одесі. Вражень від відпочинку набралася різних: від позитивних до негативних.

“Загалом ціни на продукти в Одесі трошки вищі від наших, але чим ближче до пляжу вони ростуть. Зокрема, півторачка “Моршинської” там коштує 18 гривень, тоді як у нас до десяти. Кавуни, навіть на базарі по 6 та 6, 50. Сира кукурудза ─ 4 гривні за штуку, а вже варена, на пляжі ─ 15 гривень. Увечері акція – по 10. Помідори по 5, 50. Маленький стаканчик креветок 25-30 гривень. Шашлики 70-90, залежно від гарніру.

Щодо житла, то ціна залежить теж від близькості до моря. Двомісний номер біля пляжу у Будинку відпочинку 450-550 гривень. Квартира за квартал біля моря ─ 400 гривень за добу, за кілометр від моря ─ вже 100, а далі можна знайти й за 80 (одне місце). Звичайно, дешевше там, де далі, або менше зручностей.

Здивувало, що майже 70 % людей на пляжі говорять українською. Ще й більшість з акцентом із Західної України. Раніше такого не було. Місцеві теж залюбки спілкуються українською, якщо до них звертатись. А між собою – як коли.

Приємно вразило, що всі безпритульні собаки ходять з бірками на вухах. Видно, що про них у місті піклуються.

До неприємних спогадів віднесла б те, як довелося спілкуватись з рятувальниками. Двох людей на надувному матраці віднесло в море, дув сильний вітер, вони не могли повернути до берега, а рятувальник на всі мої умовляння допомогти вперто відповідав, що то не його територія. Інші теж байдужо спостерігали. Добре, що десь через годину нещасним плавцям вдалося дістатися до буйків”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.08.2016 10:31
Переглядів: 982
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.