На обласному конкурсі ''Мистецтво оригамі'' катеринопільчани здобули 5 перемог

На обласному щорічному конкурсі “Мистецтво оригамі” вихованці Катеринопільського будинку дитячої і юнацької творчості разом з керівником Іриною Марциненко здобули 5 перемог. Звісно, значну роль у досягненні учнями такого високого результату відіграє вчитель.

− Це вже не перша і, навіть, не друга наша перемога. Уже кілька років поспіль завойовуємо призові місця, − розповідає Ірина Володимирівна. − Минулого року отримали 5, тепер знову. Конкурс проходив у Черкасах. Було багато різних номінацій (класичне оригамі, модульне, композиційне, ляльки, гофрування тощо). Ми з дітьми представляли 6 робіт (3 молодшої групи і 3 старшої), вибороли два перших, друге і два третіх місця. Кожен рік визначається якась тематика. Цього року була тема “Ліс та його мешканці”. Перші місця отримали роботи “Коник-стрибунець” (Ігоря Храновського, 10 клас, класичне оригамі) та “Мавка” (Юліани Іванішиної, 3 клас, ляльки оригамі), треті – “Ранок у лісі” (Ігоря Храновського, 10 клас, та Максима Тупчієнка, 3 клас, композиційне оригамі) та “Осінні листочки” (Софії Лепської, 3 клас, гофрування). Нашій кусудамі “Лісова пісня” (Вікторії Іванішиної, 7 клас) присудили 2-ге місце. Особливий резонанс на конкурсі викликала робота “Коник-стрибунець”, адже комаха з паперу виглядала, мов справжня! Для перемоги важливо, щоб композиція відповідала темі й була ефектною.

− Скільки у Вас груп? − цікавимося.

− Я працюю з дітками старшого й молодшого віку. Певна річ, у старших складніші роботи, а в менших – простіші.

− Які оригамі Вам особливо запам’яталися?

− Коли була тема “Черкащина наш рідний край”, ми виготовляли композицію “Шевченкова хата”. Біля неї були криниця, вулики, гарбузи, тин, соняшники, навіть мальви. Ця робота теж у Черкасах зайняла перше місце і представляла область у Києві. Ще в нас є великий портрет Шевченка.

До слова, кусудама – японська ритуальна куля (символ сонця), яку складали з паперових квітів чи інших елементів і використовували під час релігійних містерій або наповнювали лікарськими травами й підвішували над ліжком хворого. Зараз кусудами використовують для окраси приміщень.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.11.2018 15:35
Переглядів: 1747
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.