На Катеринопільську освіту не вистачає коштів

12 червня відбулась координаційна нарада за участю голови Катеринопільської райдержадміністрації Ольги Ніколенко та голови Катеринопільської райради Віталія Верети.

Одне із найболючіших питань, що розглядалось на ній, – брак коштів на освітню галузь. “Враховуючи те, що Катеринопільська районна рада є засновником закладів загальної середньої освіти (крім ОТГ), − читаємо на офіційному сайті Катеринопільської РДА, − голова райдержадміністрації запропонувала голові районної ради провести спільну нараду з сільськими, селищними головами, керівниками навчальних закладів, депутатами районної ради, на якій розглянути питання фінансового забезпечення закладів освіти, створення освітнього простору для учнів перших класів. Ольга Петрівна звернула увагу на дефіцит коштів освітньої субвенції з державного бюджету на виплату заробітної плати та відпускних педагогічним працівникам, тому виникає необхідність залучення додаткових коштів сільських та селищних бюджетів”.

Тим часом, сільські голови не всі раді від таких витрат: одні кажуть: “Треба, то треба. Наші ж учителі!” Інші вважають, що на них перетягують чужі клопоти: “Замість того, щоб дорогу яку відремонтувати, чи дитячий садок, то ми знову школи будемо фінансувати, хоч це й не наша турбота. А потім у кінці року з’ясується, що ми план соціально-економічного розвитку не виконали. Живи та радій!”

Нагадаємо, на останній сесії районної ради було прийнято рішення про реорганізацію Гуляйпільського НВК з ІІ ступеня на І. Це мало зекономити певні кошти, але реорганізація відбудеться з вересня, а кошти на відпустки учителям потрібні негайно. Тож, очевидно, сільським головам доведеться піднатужитися.

До слова, ремонтом доріг сільські голови досі не особливо переймалися. Певні позитивні зрушення помічені в Єрківській ОТГ, але не по всіх вулицях. Районні депутати уболівають, що за “латання” дорожнього покриття сільські голови візьмуться наприкінці листопада, перед снігом. Прості катеринопільчани уже й мріяти перестали.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

22.06.2018 15:35
Переглядів: 892
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.