На катеринопільському базарі цибуля й апельсини по 35

Після Великодня на катеринопільському базарі ціни трохи пішли вниз. Дешевшають овочі, усі, крім цибулі. Огірки 30-40 гривень (в центрі можна знайти по 25), капуста – 38-40, помідори – 60-80, редиска – 20. Перед Пасхою за огірки правили до 70 гривень за кіло, іншому затребуваному товару теж ціни скласти не могли.

– А в яку ціну стара цибуля? – запитує бабуся, опираючись на ціпок.

– Цибуля 35 гривень кілограм, – відповів торговець.

– Та як же це? – нарікає старенька. – Я тільки що апельсини внучці купляла, то вони були по 35. А цибуля що вже за ціною цитрусових? Майте совість! Ви ж її не з Єгипту возите!

– Не з Єгипту, це точно. Цибуля з Туреччини. А наша згнила вже давно. Тож мусимо й цій радіти. Скоро і такої не буде. У мене он з трьох сіток дві виходить. Гнилої багато, – почулось у відповідь.

– Якби продавали дешевше, не вспівала б гнити, – стоїть на своєму бабуся.

– Який сенс тоді нею торгувати, якщо продавати дешевше, ніж брав, та ще й підгнилу вибраковувати, – сердиться продавець.

– Ат, усе вам аби виторг! – не здається бабка. – Скоро всю в рови викидатимете, тільки щоб людям дешевше не продати. А я от брала б у вас цибульку, а заразом і редьку, і огірочка, та й, гляди, черга б вишикувалася…

Про подорожчання цибулі в цьому році люди вже й анекдоти складають. Жінки питають, чи хто не знає рецепту борщу з бананів, бо з капустою та цибулею – дорого. Інші просять коханих купити каблучку з цибулиною замість дорогоцінного камінця.

Тим часом апельсини та банани на базарі теж не з дешевих. За апельсини просять 35 гривень за кіло, а за банани – 40. І тільки яблука коштують від 6 до 8. На смак не гірші від заморських фруктів.

Смажена та сира домашня олія – 32 гривні за літр. 10 яєць перед Пасхою коштували 25 гривень, тепер знову 20.

– Несуться курочки, тільки встигай збирати! – радіють господині.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

04.05.2019 09:45
Переглядів: 702
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.