На Катеринопільщині поселились Теофіли та Домініки, а на Звенигородщині – Северини й Аліції

«Протягом 2018 року по Катеринопільському району зареєстровано 140 народжень, із них − 83 дівчаток та 57 хлопчиків. Найпоширеніші імена: чоловічі − Тимур, Данило Артем та жіночі − Злата, Софія, Вероніка, Мілана. Рідковживані імена: чоловічі − Єгор, Теофіл та жіночі − Домініка, Аліса, Златослава.

Поєднали свої долі та серця 69 пар по нашому району та по відділу складено 32 актові записи про розірвання шлюбу.

Складено всього − 443 актові записи про смерть, з них: 82 по відділу та 361 по виконавчих комітетах», − інформує Катеринопільський районний відділ ДРАЦСу.

Схожою інформацією поділились і звенигородчани:

«За 2018 рік відділом зареєстровано 218 народжень, із них − 94 дівчаток та 124 хлопчиків. Найпоширеніші імена: чоловічі − Артем, Іван, Андрій, Данило, Владислав та жіночі − Софія, Соломія, Яна, Вероніка, Поліна. Рідковживані імена: чоловічі − Северин, Назарій, Даніель, Амір та жіночі − Амалія, Ілона, Любов, Емілія, Еріка, Аліція».

До слова, 18 вересня минулого року народним депутатом Володимиром Мисиком зареєстровано у Верховній Раді України законопроект, яким планується обмежити для батьків право вибору імені дитини. «Законопроектом пропонується передбачити, що дитині не може бути дано: ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур; ім’я, що містить одночасно букви, символи та (або) цифри; ім’я, що містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль. Зазначені обмеження поширюються і на порядок зміни імені особою», − читаємо у пояснювальній записці до цього документу.

Проект закону передбачає, що дитині може бути дано не більше двох імен, «якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати і батько». Ім’я дитини повинно обов’язково відповідати її статі.

Власне, логіка у подібних нововведеннях є. Адже фантазія деяких батьків не має меж. Дітей уже називають Смартфонами, Айпадами і тому подібне. За даними Міністерства юстиції за попередні роки в Україні були зареєстровані такі імена, як Черешня, Золушка, Атлантида, Таймер, Сервер, Космос, Кукла, Мерседес, Алейна, Княгиня, Ізраїль, Мілорд, Султан, Панна, Янукович та інші.

Наразі Проект цього Закону направлено на розгляд Комітету Верховної Ради.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

15.01.2019 09:03
Переглядів: 1558
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.