На Катеринопільщині, попри ріст захворюваності на ковід, чиновники скликають сходки - Вісті Черкащини

На Катеринопільщині, попри ріст захворюваності на ковід, чиновники скликають сходки

19 березня на черговій сесії Катеринопільської селищної ради завідувач місцевого лабораторного відділення Дмитро Богославцев поінформував про ситуацію з поширенням COVID-19.

«Загалом з початку епідемії у нас захворіло понад 1000 осіб. Це підтверджено тестами. Але хочу звернути увагу на те, що багато людей перенесли це захворювання, не звертаючись у лікувально-профілактичні заклади. Тому, я так вважаю, що цю цифру можна сміливо помножити на 5. З 1-го березня у нас зареєстроване певне підвищення захворюваності. Чимало перехворіло у Новоселиці. На жаль, одна особа похилого віку померла. Всього з початку пандемії померло 10 осіб. У цьому році троє. В Мокрій Калигірці за три дні виявили близько 30 позитивних випадків (працювали об’єкти громадського харчування, проводили поминальні обіди). Закликаю менше контактувати та дотримуватись усіх карантинних заходів», — наголосив посадовець.

За даними лабораторії з початку нового року станом на 9 ранку19 березня на Катеринопільщині зареєстровано 283 особи із підтвердженим COVID-19, а саме: Катеринопіль — 94, Єрки — 44, Мокра Калигірка — 36, Вербовець — 9, Кайтанівка —5, Ярошівка — 7, Гончариха — 6, Розсохуватка — 3, Новоселиця — 18, Гуляйполе — 9, Радчиха — 3, Потоки — 2, Стійкове — 3, Бродецьке — 6, Шостакове — 0, Єлизаветка — 0, Лисича Балка — 1, Залізнячка — 2, Пальчик — 11, Петраківка — 6, Киселівка — 3, Суха Калигірка — 0, Ступичне — 2; Ромейкове — 0, Вікнине — 4, Ямпіль — 0, Луківка — 9.

Зауважимо, що 19 березня на Катеринопільщині зареєстрували ще 24 особи з діагнозом COVID-19, а 20-го ще плюс 10. Про це повідомила заступник голови Черкаської обладміністрації Лариса Кошова на своїй сторінці у «Фейсбук».

19 березня, дослухаючись до порад медиків, виконком Мокрокалигірської селищної ради посилив заходи у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Відповідне рішення розміщене на сайті громади. Посадовці закликають по можливості надавати послуги в режимі віддаленого доступу, виходити на вулицю винятково за найнагальніших потреб, по 9 квітня призупинити роботу закладів культури й громадського харчування, рекомендувати освітянам після весняних канікул здійснювати дистанційне навчання школярів до закінчення локдауну.

«Дорогі друзі! В селах Пальчик та Луківка підтверджено спалах короновірусу. Велике прохання дотримуватися заходів безпеки (маски, дистанція і користуйтеся антисептиками). Без необхідності не виходьте зі своїх осель. В разі будь-яких симптомів звертайтеся до сімейного лікаря. Не кажіть, що у Вас можливо грип», — закликає пальчиківський староста Микола Бобров на сторінці «Пальчиківська громада» («Фейсбук»).

«Мої любі односельці, я Вас дуже прошу, дотримуйтесь усіх правил карантину, без потреби не виходьте в місця скупчення людей, а люди, які захворіли, будь ласка, дотримуйтесь самоізоляції, не наражайте на небезпеку інших», — підтримує старосту пальчиківська фельдшерка Юлія Качур.

А тим часом депутати Катеринопільської селищної ради на чолі з головою Володимиром Коваленком на сесії 19 березня запланували у середу (24 березня) провести сходку сіл Гончариха, Ромейкове, Новоукраїнка, оскільки не можуть самотужки чи в режимі телефонних консультацій обрати сільського старосту. (Попередня написала заяву на звільнення, а запропонована головою громади, хоч і пройшла затвердження на комісії, не знайшла належної підтримки у депутатів фракцій «Черкащани» та «Батьківщина»). «Ми повинні дослухатися до думки людей!» — закликала депутатська більшість. «Ви просто марнуєте час. В цих селах ми не знайдемо кращого претендента на посаду старости. Запропонована особа довгий час працює в сільраді, знайома зі специфікою роботи, відповідальна, грамотна, знаходить спільну мову із місцевим бізнесом», — апелювали опоненти.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.03.2021 08:52
Переглядів: 868
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.