На Катеринопільщині інсулін виписуватимуть на місяць

Фото тематичне

На Катеринопільщині, як і по всій Україні, нині не найкращі часи із забезпеченням інсуліном. Ще недавно пацієнтів переадресовували у Ватутіне, Тальне або Звенигородку для пошуку цих життєво необхідних ліків, особливо імпортного виробництва. Зараз ситуація трохи покращуються, його вже завозять у визначену аптеку селища Катеринопіль. Втім, аби дізнатися поточний стан, треба обов’язково в робочі години телефонувати за номером: 097-815-94-77.

Лікар-ендокринолог Катеринопільської багатопрофільної лікарні Андрій Приходько каже, що аби не створювати дефіцит інсуліну, нині рецепти виписуватиме не на 3 місяці, як було до війни, а на місяць, щоб максимально охопити хворих.

«Я йду назустріч пацієнту, – коментує Андрій Петрович. – Якщо людина знайшла одну шприц-ручку в Катеринополі, а другу у Ватутіному, то виписую два окремі рецепти, щоб можна було і там, і там отоварити. А як інакше, якщо в достатній кількості в аптечних закладах наразі інсуліну немає. Очікуємо. Потрошки почали завозити і в нашу аптеку. («Фармація» – «НД»). Було трохи протафану у флаконах. Очікують на актрапід. Можливо й інші довезуть. Також волонтери обіцяли, що, як отримають інсулін, передадуть його на лікарню. І, зрозуміло, що ним будемо займатись через ендокринологічний кабінет».

Лікар зауважив, що внутрішньо переміщені особи отримуватимуть інсулін за тими ж правилами, як і всі.

Очікується, що незабаром катеринопільська аптека «Подорожник» включиться в доставку інсулінів. Йдуть консультації з пошуку постачальників.

Андрій Петрович повідомив також, що можливо незабаром в аптеках з’явиться й затребуваний «Л-тироксин». «Стосовно «Л-тироксину», який приймають хворі, що мають проблеми з щитовидною залозою, є інформація від НСЗУ, що на склади ці ліки вже прибули, тепер їх розвозитимуть по аптечних пунктах. Можливо препарат привезуть також через волонтерів».

До слова, нагадаємо, що на період воєнного стану згідно з постановою Кабінету Міністрів України доплату за окремі види інсуліну з пацієнтів скасовано.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: До уваги інсулінозалежних – жителів Тальнівщини та громадян, які прибули з інших регіонів України

Читайте нас також в Telegram!

18.03.2022 17:30
Переглядів: 636
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.