На Катеринопільщині буксували шкільні автобуси й розвертало фури

Якщо сніговій та дистанційку Катеринопільщина ще якось пережила, то до ожеледиці й відновлення традиційного навчання, як з’ясувалося, тут зовсім були не готові.

Практично весь минулий тиждень із 1по 7 лютого на вулицях і тротуарах Катеринопільської ОТГ спостерігалась страшна сковзанка. Виключення становили лише головні дороги, та й ті розчистили не в перший день. Тож 1 лютого вранці у Катеринополі автотягач з причепом, ковзаючи на дорозі, перегородив проїзд біля місцевої податкової. Розблокувати рух вдалося лише по обіді. 3 лютого, як інформують Інтернет-користувачі, на дорозі «Катеринопіль — Вербовець» одне авто злетіло з траси. Люди не постраждали, тільки автомобіль.

Не було спокою й водіям шкільних автобусів, які час від часу грузнули на погано розчищених дорогах. «Це неподобство! Не підготували дороги навіть для перевезення дітей, — скаржаться катеринопільчани. — У понеділок автобус загруз у Шостаковому коло бригади (колгоспу), тому, що не в’їхав у поворот, у вівторок — на Бондарці, у четвер — у катеринопільському Куті. І головне, що всі проблеми, з цим пов’язані, лягають виключно на плечі водіїв. Ніби ті винні, що в громаді дороги недочищені. Найбільша біда — підвезти дітей з Бондарки. Поки там було підприємство В’ячеслава Зайченка, на якому працювала важка техніка, з під’їздами не було проблем, а тепер маленьким шостаківським тракторцем товстий шар спресованого снігу, що збився в подушку, не прочистиш. Тож випихати автобус із снігового полону доводилось звичайнісіньким сільським пенсіонерам».

Не краща ситуація на тижні, що минув, була й у Мокрокалигірській ОТГ. Станом на 4 лютого люди збирались скидатися комунальникам по 20 гривень на соляру, аби ті прочистили дороги від «каші» та «снігових колій». «Хто буде відповідати за безпеку дітей, які їздять шкільним автобусом з інших сіл??? — скаржились дописувачі спільноти «Мокра Калигірка» у «Фейсбук». — Автобусом носить гарно…страшно».

Натомість Єрківську ОТГ багато катеринопільчан ставили в приклад: буцімто і дороги завчасно чистили, й посипали в пік ожеледиці. Втім, не все і там ідеально. «Коли була плюсова температура, підтанув сніг на дорогах, його роз’їздили, а тепер він підмерз. Треба було згорнути ще за тепла на обочини, а так понамерзали баюри. Тепер слизько, особливо на периферійних вулицях та на селах, де мало посипали», — нарікають єрківчани.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

08.02.2021 09:19
Переглядів: 2249
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.