На 15-тій сесії Катеринопільської районної ради прийняли бюджет на 2018 рік

На порядок денний було винесено 24 питання. Проводив засідання голова районної ради Віталій Верета. У роботі також взяла участь голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко. Попри розгляд великої кількості питань сесія пройшла відносно швидко. Як з’ясувалося, цьому “передувала конструктивна робота у депутатських комісіях”.

Слід зауважити, що депутати активно підтримали усі програми соціального та медичного захисту населення, запропоновані відділами, що їх розробляли, та центральною лікарнею, а також програму розвитку дошкільної освіти, мобілізаційної готовності, матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони, про фінансування доріг місцевого значення тощо. Фактично одноголосно було підтримано також районний бюджет та програму соціально-економічного розвитку на 2018 рік.

Традиційно районна рада надала субвенцію комунальному підприємству “Редакція газети “Катеринопільський вісник”. Цьогоріч − сумою 156 тисяч гривень, куди увійшли 35 тисяч допомоги від Єрківської та 29 тисяч від Мокрокалигірської громад. Як відомо, наразі триває процес роздержавлення комунальних засобів масової інформації, який згідно з сучасними законодавчими ініціативами має завершитися наприкінці 2018 року. Тому депутат райради Володимир Клеценко поцікавився у редактора газети Валентини Вовкотруб, як рухається процес роздержавлення очолюваного нею видання.

− Ми працюємо над цим. Процес рухається, але потрібно ще багато чого доопрацювати. Думаю, до кінця 2018 року впораємося, − відповіла Валентина Іванівна.

Вселяє надію той факт, що у план соціально-економічного розвитку району на прийдешній рік райрада включила пункт про знешкодження єрківського захоронення отруто-хімікатів (дусту (ДДТ), пестицидів тощо), яке нині перебуває у аварійному стані. За попередніми підрахунками на утилізацію цих відходів потрібно віднайти 12 мільйонів гривень.

Натомість, відкритою залишається проблема реорганізації (пониження ступеня) Гуляйпільської, Шостаківської, Вербовецької та Гончариської шкіл, у яких навчається критично мала кількість учнів. (Нагадаємо: коли дітей, що відвідують навчальний заклад, менше 25, школу можуть оптимізувати − за умови, що є дорога, автобус і неподалік інша школа, куди можна доставляти учнів. Подібна оптимізація поки що не поширюється на початкові школи). Депутати пообіцяли підійти до цього питання ґрунтовно та виважено, відновивши уже на початку року діяльність відповідної комісії з його вивчення.

Спільним рішенням районна рада також відмовила “Зерновій компанії “Хорс” у затвердженні технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок площею 2,3 га, 90 га та 113 га, розташованих у адмінмежах Киселівської сільради. “Депутати і присутні висловили обурення суттєвим зменшенням розміру орендної плати, бездіяльністю цього сільгосптовариства щодо невирішення питань надання земельних ділянок учасникам АТО та працівникам соціальної сфери”, − йдеться на офіційному сайті Катеринопільської райдержадміністрації та районної ради.

Насамкінець, райрада проголосувала та підтримала звернення до депутатів Верховної Ради та Президента України:

1. Вжити заходів щодо припинення дискредитації та спроб підпорядкування владній верхівці новостворених антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

2. Припинити переслідування з політичних мотивів опозиційних політичних сил, їхніх представників, громадських активістів у будь-яких формах та проявах.

3. У максимально можливі короткі терміни прийняти Закони про антикорупційний суд та про імпічмент Президента.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.12.2017 22:34
Переглядів: 798
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.