Микола Замковенко врятував гагару

Початок зими приніс катеринопільчанам багато радості, оскільки землю вкрило пухким снігом, природа набула дивовижно казкових форм. Водночас з’явилися і нові турботи, клопоти. Небайдужі люди піклуються про братів наших менших. Хтось підгодовує лебедів, що залишились на зимівлю, хтось безпритульних хвостатих – собак та котів, хтось – синичок та горобців. Крути не крути – і горобці Божа пташечка!

А от Миколі Замковенку зима підкинула диковинну пташку.

− Побачив качині сліди, що ведуть на город, − розповідає Микола Іванович. − Подумав, що десь заблукала якась наша качечка. Пішов слідом. Бачу лежить чорна грудка посеред городу. Вирішив глянути, що воно таке. З’ясувалось – пташка! Водоплавна. Чудна така! Ледь жива! Обмерзла, майже не дихала. Забрав у хату, обігрів. Відійшла. Вже храбриться: кусається, б’ється. Насипали їй зерна. Їсти не хоче. Мабуть, не той харч. Завтра піду куплю риби.

Пташку поселили поки що в клітці в хліві біля інших тварин. Домочадці Миколи Івановича за інформацією з Інтернету попередньо визначили, що це може бути гагара чорношия. На зиму вона б мала відлетіти в Причорномор’я або інші теплі краї. Очі у птаха червонувато-рожеві. Окрас димчато-голубий.

До слова, недавно ми писали про лелеку, що залишився на зимівлю в Катеринополі. Пернатий так і не відлетів. Інколи підхарчовується в одному з дворів по вулиці Озірній. Людей до себе не підпускає.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.12.2018 12:35
Переглядів: 1983
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.