Микола Вовк лікує бджолами (фоторепортаж)

Для 65-річного Микола Григоровича Вовка, колишнього міліціонера із Катеринополя, вихід на заслужений відпочинок став поштовхом до нових шляхів реалізації, який привів у бджільництво.

“Якийсь час він не знав, що робити з вивільненим часом, просто розгубився, а потім захопився бджолами й став професійним пасічником”,─ каже донька Людмила Ердман (Вовк), яка приїхала провідати батька з Черкас.

Микола Григорович, як справжній бджоляр, веселий, бадьорий і фанатично закоханий у свою справу. Він може годинами розповідати про бджіл, цілющі властивості бджолиних продуктів та меду. Добродій Микола освоїв не тільки бджільництво, а й ази народної бджолиної медицини, що називається апітерапією. Добре знає, який мед і при якій хворобі краще вживати. У нього є різні види меду (акацієвий, липовий, весняний і т.д.), численні бджолопродукти: перга, пилок, підмор, прополіс, воскова міль. І все це він збирає не просто так, а з лікувальною метою.

“Звичайно ні мед, ні бджоли не можуть повністю замінити стаціонарної медицини, але вони можуть суттєво вплинути на імунітет, загальний психічний та фізичний стан людини, а це вже крок до здоров’я. До мене часто приїжджають люди з тяжкими недугами: після хіміотерапії, стресів, нервових розладів, з простатитом, захворюваннями шкіри, всіх не перерахувати, а через якийсь час телефонують, дякують”,─ розповідає Микола Григорович.

Чому ваша пасіка так далеко від дому? Адже ви проживаєте в іншому районі Катеринополя?

“На Студінці живе моя сім’я. А я більше тут живу, цей куток називають Гишволи. Для бджіл тут рай. Тут і поля поруч, і садки, й берег. Раніше в мене пасіка вдома була, але одного разу бджола вкусила дружину, ледве врятували. Добре, що швидка поруч. Тож довелося перебиратися на Гишволи. Купив тут хату, облаштував пасіку, прикрасив її іграшками, щоб внукам цікавіше було”.

Вони, мабуть, люблять тут гратися?

“Старший, Вадим, йому скоро 17 років, уже більше помагати приїжджає, а менший, п’ятирічний Влад, звичайно гратися або оздоровлюватися на” бджолиній лежанці”

А що таке “бджолина лежанка”?

“О, це чудова річ! Така собі лежанка над вуликами. Бджоли гудуть, випромінюють біотоки, які, мов рентген, проходять крізь тіло, і люди зцілюються. Всі, хто пробував, усі задоволені. Температура у бджолиній сім’ї 37-39 градусів. Якщо в людини хворий якийсь орган, то на лежанці вона відчуватиме навколо нього тепло. Я свою зробив з дощок та очерету ─ екологічно чисті матеріали. На той час, як я її майстрував, ні в кого такої не було. Мої дівчата в захваті ─ і дружина, й доньки. Та й гостей вистачає ─ їдуть з усього світу! Кажуть, що дуже добре допомагає при радикуліті, стресі, тиску, зобі, приїжджали на реабілітацію після інфаркту, навіть, після хіміотерапії. Відгуки тільки позитивні. Багато хто проситься на повторний курс оздоровлення”.

Довго треба лежати на ній, щоб відчути лікувальний ефект?

“Найкраще близько години. Але, як немає часу, то можна й менше. Заспокоює й нормалізує біоритми однозначно”.

А як ваш кіт? Не сумує на пасіці?

“Ні! Він у мене балуваний. Зустрічає гостей на воротях і голосно нявкає. Люди дивуються, а хто вже був, то знає, що треба йому нести щось смачненьке. Так його попередні гості привчили, то він уже це сприймає, як треба. Він не пропаде. Недавно білченят поїв, а потім і білку вполював. Ох, я його й сварив! Але навряд, щоб дійшло. Він ще той розбишака!”

У цьому році багато меду буде?

“Акація цвіла, як ніколи, а меду через дощі бджілки дуже мало наносили, навіть їм самим не вистачає. Але літо тільки почалося. Бджілки – дуже трудолюбиві комашки. Є у них час, щоб надолужити, я в цьому впевнений.”

Корисна інформація

А чи знаєте ви, який мед при якій хворобі краще допомагає?

Хвороби органів дихання- липовий, лісовий

Серцево-судинна система- липовий, гречаний, лісовий, береговий

Хвороби крові- гречаний, лісовий

Нервова система – акацієвий, береговий

Хвороби шкіри- гречаний, липовий

Органи травлення – акацієвий, липовий, лісовий, береговий

Хвороби печінка – акацієвий, липовий, береговий

Статева система – акацієвий.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Фото: автора та Людмили Ердман (Вовк)

02.06.2016 12:39
Переглядів: 1873
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.