Мокрокалигірська ОТГ скаржиться, що їм блокують земельний аукціон, та просить увести податок для одноосібників

«Прошу Вашого втручання у ситуацію, яка склалася у нашій громаді, − звернулася голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа до депутата Верховної Ради Андрія Стріхарського. − Справа в тому, що 2018 року нам передали всі землі запасу на баланс громади. В кінці 2018-го ми оформили право власності й ніби відтоді вже мали б ними розпоряджатися. Але наче розпоряджаємося, а наче й ні. Бо вже третій раз Держгеокадастр Черкаської області блокує нам проведення аукціону на земельні ділянки, які необхідно передати в оренду. У зв’язку з цим у нас відбувся самозахват даних земельних ділянок. Людина обробила, отримала урожай. Зараз цей урожай під арештом, чим історія завершиться, невідомо. Якщо 22 листопада вчергове не відбудеться аукціон, то ми знову на той рік матимемо ту ж саму проблему. Річ у тім, що ми заключили договір на проведення аукціону з приватною структурою, а не з Держгеокадастром. З тих пір почалися перешкоди з усіх сторін. Землі плануємо виставляти на аукціон під 12 % (стартовий відсоток). Зараз Держгеокадастр наклав штраф на особу, що здійснила самозахват, але це зовсім не та сума, яка б могла надійти від орендної плати. Це вполовину менша сума. 118 тисяч порівняно з 240 тисячами».

Інша проблема, яка турбує усіх сільських голів та керівництво Катеринопільського району, це несплата податків одноосібниками. Підняла її теж Вікторія Пипа.

«У нас є дуже багато вихідців-одноосібників, які обробляють земельні ділянки, не сплачуючи фактично нічого, − звернулась чиновниця до народного обранця. − Вносимо пропозицію, щоб Ви підняли питання з приводу перегляду податкового кодексу саме в розрізі одноосібників і прирівняли їх до юридичних осіб, які сплачують податок і тягнуть все ярмо на собі. В мене по громаді таких 300 чоловік. Деякі з них обробляють 10-20 паїв, але не оформляють ні фермерське господарство, нічого».

Цю думку підтримав також перший заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко: «По району таких 1700 осіб. З них лише 750 подали декларацію у податкову. І тільки 480 показали дохід. Вважаю, що треба для таких вихідців-одноосібників встановити фіксовану суму податку з гектару, скажімо, 300 чи 500 грн. І проблема зникне».

Поза тим депутат поцікавився у районного керівництва, скільки в районі земель запасу державного фонду і під який відсоток їх орендують. З’ясувалось, що таких земель близько 5 тисяч га.

«У нас вони всі в оренді. Середній відсоток з оренди − 8, 6. Договори, що укладались останніми роками (2018-19) йдуть під 12%. Старі угоди 2012року, які діятимуть десь до 2021-го, складені під 6 %. Держгеокадастр їх поки не переглядає. Термін дії договорів −10-20 років», − доповів Володимир Коваленко.

Депутат поцікавився, чому не переглядають старих договорів. Адже майже 30% землі орендується за заниженими тарифами.

«Писали листи неодноразово, − відповів голова райради Віталій Верета. − Держгеокадастр дає відповідь, що нема підстав, аби переглянути угоди».

Стріхарський наполіг, що все це «треба глибше вивчити, дати юридичну оцінку». «Можливо при укладені були порушення», − зауважив народний обранець.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

01.11.2019 09:23
Переглядів: 2070
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.