Мешканці села на Катеринопільщині скаржаться на оптимізацію автобусного сполучення з центром громади

Ще недавно на Розсохуватку, що належить до Катеринопільської ОТГ, з Катеринополя йшло три рейси (6:20, 10:00, 12:10) та повертались назад (7:00, 10:40, 12:50). Автобус курсував тричі на тиждень: у понеділок, середу й п’ятницю. Однак, нині ситуація змінилась.
«Наш перевізник більше не хоче їздити до нас за цим розкладом. Каже, що йому це не рентабельно. Відтак планує залишити рейс, що з Розсохуватки вирушає о 7-ій, а з Катеринополя о 10-ій. І все. Ми приїжджаємо в Катеринопіль о 7:40. Що можна вспіти до 10-ої години? Майже нічого! Навіть лікарі з 9-9:30 починають приймати. Тож просимо водія, аби забирав нас з Катеринополя хоча б о 12-ій. Раніше він навіть по неділях їздив. Тепер лиш тричі на тиждень. І то в пенсійний день (понеділок) останнім часом повертався о 10-ій. А тепер усі дні планує так курсувати», – розповідає Наталія Давидчук.


Натомість у перевізника з цього приводу свої аргументи. «Я їду о 6:20 та о 10-ій з Катеринополя на Розсохуватку (це вже два рейси) та повертаюсь назад, – коментує Василь Човник. – Зараз, особливо після карантину, пасажиропотік надзвичайно низький. Я не можу заробити на солярку. Мені що кредит брати, щоб їздити просто так? Пробував перенести рейс, який відправляється з Катеринополя, з 10-тої на 12-ту годину, бо скаржились, що не всі встигають. Привіз із Розсохуватки 17 осіб, завіз 6. Більшість людей повертається додому своїм ходом, не хочуть чекати до обіду. Кажуть, що їм треба господарювати, поратись коло корів. Добираються на таксі, попутках. Об 11-ій у Катеринополі практично вже нікого немає. До лікарні ж їде 1-2 особи. Більшість виходять у центрі. Навіть коло базару мало хто сходить. Усім не догодиш. Я не можу працювати в режимі таксі».
Чоловік пояснює, що за таких умов він навіть не покриє свої витрати. «Якщо я возитиму по 6 чоловік, у мене в день виходить мінус 600-700 гривень, – каже. – Ви бачили, в яку ціну зараз солярка? А мені ще треба за базу заплатити (бо згідно з законодавством автобус має стояти на базі під охороною) та дати на зарплату медику й механіку. Лише заправка на день обходиться у 1100 гривень. А ще треба сплачувати податок, у пенсійний фонд. Де мені взяти ці гроші? Як компроміс я міг би повертатись у Розсохуватку об 11-ій, але в цей час у мене маршрут на Ромейкове».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.06.2021 16:35
Переглядів: 2497
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.