Мешканці Мокрокалигірської ОТГ скаржаться, що у них податки, як у столиці

У середу 9 вересня у Катеринопільській райдержадміністрації збирали місцевих фермерів. Поміж іншого йшлося про підняття відсотку оподаткування прибутків, отриманих від оренди землі (паю).

«Збільшити відсоток можна, але за умови, що ми бачитимемо результат роботи влади,— каже підприємець Сергій Тищенко. — Зокрема, якби у моєму селі Єлизаветці Мокрокалигірська громада за 5 років щось вагоме зробила, то й питань не було б. Але ж, на жаль, спостерігаємо тільки, як наші посадовці підіймають собі зарплати, виплачують премії та ділять землі».

Чоловік скаржиться, що у громаді захмарно зріс податок на нежитлові приміщення. А це веде місцевий бізнес до банкрутства. «У нас є склад розміром 800 кв. м., де ми зберігаємо соняшник, — розповідає Тищенко. — Минулого року ми за нього заплатили 5,5 тисяч гривень податку, а цього нам нарахували 65 тисяч».

Схожі скарги читаємо у «Фейсбук» на сторінці ще однієї мешканки Мокрокалигірської ОТГ — Ніни Бабушко.

«Як в нашій громаді податок на нерухомість б’є рекорди! Київ відстає… мабуть, там люди бідніші… і зарплати менші… Що ми маємо зараз? — розмірковує жінка. — На будівлі господарського призначення приходять повідомлення на сплату податку в розмірі понад 60 тисяч гривень! На торгівельні та обслуговуючі площі — теж стартують із тисячів. А не думали депутати нашої громади при прийнятті ставок, що це все ляже не тільки на підприємців, а й на всіх жителів громади. Бо власникам магазинів нічого не залишиться робити, як цей податок увести в націнку товару. І найперше це вдарить по гаманцю пенсіонерів, у більшості яких пенсії трошки перевищують 1500 грн., і премій їм ніхто не дає! Тільки вдуматись, що у нас у громаді податок на нерухомість більший від аналогічного податку в Києві!»

Така ситуація, зі слів мокрокалигірців, може призвести до закриття сільських магазинів, які просто не встоять під тиском податкового навантаження.

Голова Мокрокалигірської громади Вікторія Пипа принагідно на зустрічі з колишнім головою ОДА Романом Боднарем, відповідаючи на подібні звинувачення місцевих підприємців, поінформувала, що ставки податків корегували відповідно до рекомендацій вищого керівництва (Департаменту фінансів), проект рішення обговорювався на сайті громади й зауважень до нього не було.

Окрім того, підприємці нарікають на неврожай та очікують на допомогу з боку держави. «Чим держава нам допоможе? — питає Тищенко. — Може нульовими кредитами? Зараз ми розрахуємось із нашими орендодавцями і в нас не буде навіть за що придбати паливно-мастильні матеріали! Ми на весну йдемо з нульовим доходом. Про яке підвищення податків може йтись? Чому ми маємо годувати бюрократів?»

Зі слів підприємця, у липні місяці було розпорядження з області оформити акти посівів, що пропали, але керівництво Мокрокалигірської ОТГ фермерів про це навіть не повідомило.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

20.09.2020 12:20
Переглядів: 3393
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.