Мешканці катеринопільських сіл проти платного харчування в школах - Вісті Черкащини

Мешканці катеринопільських сіл проти платного харчування в школах

Фото тематичне

На другому пленарному засіданні 2 сесії Катеринопільської селищної ради VIII скликання було встановлено грошові норми на харчування дітей та розмір батьківської плати за харчування у закладах освіти Катеринопільської територіальної громади.
«У ході сесійного засідання, – повідомляють на офіційній сторінці ОТГ у «Фейсбук», – депутати прийняли рішення встановити з 01.01.2021 року вартість харчування однієї дитини на день у розмірі:
– для дітей від 1 до 3 років – 30 грн. 00 коп.;
– для дітей від 3 до 6-7 років – 40 грн.00 коп.;
– для учнів 1-4 класів – безкоштовно;
– для учнів, які харчуються за рахунок батьківської плати, – 20 грн.00 коп».
Чиновники хваляться, що у 2021 році батьківська плата за харчування у освітніх закладах Катеринопільської територіальної громади становитиме лише 40 %, завдяки тому, що 60% від загальної вартості профінансують коштами селищного бюджету. «У 2020 році в дошкільних закладах селища Катеринопіль батьківська плата становила в розмірі 60 %», – зауважують.
Однак не всіх батьків таке рішення влаштовує. Найбільше воно обурило мешканців сіл (Новоселиці, Розсохуватки, Гончарихи), у яких досі (до об’єднання в ОТГ) усі школярики харчувалися безплатно, коштом сільської ради, а тепер треба пристосовуватися до катеринопільських законів.
Реагуючи на нововведення, жителька Розсохуватки Наталія Давидчук скаржиться: «У нас школа-дев’ятирічка. Навчається близько 30 дітей. З них половина — пільговики. А от за решту(жменьку) дітей образливо». Школярі, зі слів жінки, близько 7:30 ідуть з дому і о 16-ій повертаються. Звісно, без обіду їм не обійтись.
Давидчук розповідає, що у селах більшість батьків безробітні. Роботи просто немає. Дехто отримує допомогу по безробіттю, але вона мізерна. Скажімо, 1300 гривень на місяць. Де взяти кошти, аби заплатити за харчування дитини, або ж дати їй на кишенькові витрати, не зрозуміло. Ще важче, коли у сім’ї двоє школярів, і вони не підпадають під жодну з пільгових категорій, адже тоді за 20 днів харчування двох діток треба викласти 800 гривень.
Досі батьки в Розсохуватці, Новоселиці лиш приносили в їдальню овочі, вирощені на власних городах. Це всіх влаштовувало.
Люди обурюються, навіщо їм таке об’єднання, якщо після нього і так не солодке життя на селі лише погіршується.
Тим часом у Катеринополі до платного харчування звикли. «У минулому році ми давали по 20 гривень, аби діти харчувались у кафе Івана Скалозуба, й у цьому році таку ж плату обіцяють, — кажуть мамки місцевих ліцеїстів, — Враховуючи задекларований бюджет громади у 106 мільйонів, могли б і зменшити ціну».
У НВК №2 донедавна діти харчувалися за 17 гривень на день.
Зауважимо, в Єрківській ОТГ, де до 2021 року всіх школярів харчували безкоштовно, нині ввели батьківську плату — 10 гривень на день. Решту доплачуватиме громада.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.01.2021 09:00
Переглядів: 895
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.