Масок нема – хворіти заборонено!

Фото з інтернету

У Катеринополі дефіцит медичних масок

Минулого тижня в четвер (27 лютого) ми здійснили рейд катеринопільськими аптеками, аби дізнатись, чи в достатній кількості Катеринопільщина забезпечена медичними масками, а, отже, чи готова вона до можливої епідемії, якою нас щодня лякають із екранів телевізора. Дослідження ми почали з центру Катеринополя. З’ясувалось, що там в усіх чотирьох аптеках відсутні захисні маски. У когось вони два тижні, як закінчились, у когось – три. Фармацевти пояснювали, що маски, якими вони торгували (китайського зразка («пелюстки») з нетканних матеріалів та полімерних волокон), мали ціну від 1 до 3 гривень, залежно від виробника та типу (скільки шарів, стерильна чи нестерильна).
– Люди запитують, але нема чим утішити. Уже близько трьох тижнів замовляємо, але нам їх не привозять. Нема на складах, − скрізь чули ми стандартну відповідь. Лише в одній аптеці нас заспокоїли, що їм, буцімто, пообіцяли привезти маски у вівторок (3 березня), щоправда, стартова ціна – 9 гривень. На які саме маски варто очікувати, аптекарі пояснити не змогли. «Незрозуміло, чому такі дорогі. Може, стерильні, чи якісь багатошарові. (Хоча й такі були значно дешевші). Або ж просто злетіла ціна»,− кажуть.
Майже зневірившись знайти необхідне, прямуємо в аптеку біля ставка. Фармацевт усміхається: «Є маски. 2 упаковки по 10 штук. Ціна за штуку – 10, 50. Вчора отримали. Марлеві». Це вже щось. Але не до таких масок звикли катеринопільчани: не той вигляд, та й ціна кусається.
Ще 4 марлеві маски ми знайшли аж у одній із лікарняних аптек, трохи дешевші – 9 з копійками. Оце й усе. 24 маски на весь Катеринопіль, а то й район у цілому. Загалом ми обійшли 9 аптек.
– Даремно люди ігнорують марлеві маски, − радить нам одна із фармацевтів, − вони практичні. Нетканні маски треба змінювати через пару годин. Викидати у сміття. Інакше віруси проникатимуть через них. А марлеві можна «пропекти» праскою й знову використовувати.
Окрім масок, ми поцікавились, чи не зникли з полиць протизастудні та противірусні препарати. На щастя – ні! Все є в достатній кількості.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

07.03.2020 11:46
Переглядів: 864
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.