Марія Волотовська. Перша збірка у 83

«Мрії збуваються!» — так вважає катеринопільчанка 83-річна Марія Волотовська, яка за підтримки народного депутата Андрія Стріхарського опублікувала свою першу збірку — «Мої мрії зі мною завжди» (Черкаси, 2020).

Це збірник ліричних поезій та прози на 124 сторінки у напівтвердій (гнучкій) палітурці. Три оповідання («Зустріч», «Пастухи», Комбайнерка») та 57 віршів, поміж яких — «Лист матері», «До млина», «Моя подруга», «Мадонна» тощо. На обкладинці — портрет пані Марії та чаруючі світлини Катеринополя від Геннадія Мельниченка.

«Моя радість не повна — вболівала Марія Іванівна 9 жовтня в Катеринопільській районній бібліотеці на презентації, — оскільки кращі мої вірші до збірки не ввійшли, видавці обмежились лише пейзажною та любовною лірикою. А от мої поезії на історичні, соціально-політичні теми з якихось причин до цього видання не потрапили».

Пізніше з’ясувалось, що це лише перша ластівка. Згодом буде друга, а можливо й третя книга. Так пообіцяв спонсор-депутат, який, до речі, теж приїхав на презентацію, відклавши справи у Києві, щоб розділити з пані Марією хвилюючі миті творчого визнання.

Вела захід — директор бібліотеки Любов Приємська. У затишному читальному залі, зважаючи на карантин, було небагато запрошених. Стільці стояли на відстані один від одного. Був на святі також селищний голова Катеринополя Іван Гегедош.

Багато теплих слів почула цього дня про себе Марія Волотовська від ведучої, знайомих, родичів, друзів, а також від Андрія Стріхарського та його помічника Миколи Ткаченка, який опікувався виданням книги. Стріхарському, Ткаченку та Приємській (а в її особі усім бібліотечним працівникам), Марія Іванівна віддячила за підтримку трьома запашними короваями.

Далі лунали вірші у виконанні автора. Щирі й душевні, можливо не ідеальні формою, але самобутні, написані з життя. Волотовська зізналась також, що має вже готову збірку зібраних нею прислів’їв та приказок. Близько 5 тисяч зразків. Ця праця теж чекає свого мецената-видавця.

«Писати я почала після виходу на пенсію. Зазвичай за письмовий стіл сідаю ввечері, коли зробила всі домашні справи. Віршую швидко, натхненно. Можу за вечір описати усе, що було вдень. Пишу про те, що бачу наяву, про що читаю, над чим міркую, що мене вразило», — ділиться жінка.

Власне, писати Марії Іванівні завжди є про що. Окрім життєвих історій подій, вона глибоко цікавиться історією рідної землі, України, багато читає, насамперед історичних книг. Волотовська власноруч збирала спогади земляків про Голодомор і навіть стала ініціатором встановлення пам’ятника «Жертвам Голодомору» у Катеринополі на Куликівському кладовищі.

«Марія Іванівна надзвичайно працьовита й цілеспрямована. Вона ні секунди не сидить без діла. Ця жінка — приклад для багатьох із нас. Нам би її завзяття, та ще в такі роки» — зауважила одна із присутніх у залі.

До слова, Марія Волотовська народилась 1 вересня 1937 року в Катеринополі. Закінчила 7 класів Катеринопільської школи №1. Потім навчалася в Козачанському зоотехнічно-ветеринарному технікумі. Після завершення працювала 10 років зоотехніком в одному з колгоспів Іванківського району Київської області. Заочно закінчила Білоцерківський сільськогосподарський інститут. Повернувшись у Катеринопіль, працювала економістом, зоотехніком-селекціонером Катеринопільського районного управління сільського господарства та начальником «Союздруку». Трудовий стаж — 41 рік. Одружена. Чоловік — Володимир Миколайович Іваненко, пенсіонер. Марія Іванівна має двох дорослих дітей — Ніну та сина Віктора , а також трьох онуків та двох правнуків. Діти мешкають у Катеринополі.

На завершення заходу Волотовська подарувала всім присутнім книги. Андрій Стріхарський обіцяв по одній передати голові Верховної Ради та Президенту України.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.10.2020 11:20
Переглядів: 791
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.