Марія Сурженко та Ніна Гень скоро вичерпають свій ліміт з набору пацієнтів

На координаційній нараді в Катеринопільській райдержадміністрації місцевий центр первинної медико-санітарної допомоги повідомив, що станом на 17 вересня до електронної системи охорони здоров’я ним внесено 6093 декларації пацієнтів з лікарями (з них 1168 дітей). Це 42% від кількості населення, що обслуговується. Наразі окремі медпрацівники вже скоро вичерпають свій ліміт з набору пацієнтів.

Марія Сурженко (терапевт, Катеринопіль) – 1853

Ніна Гень (сімейний лікар, Катеринопіль) – 1656

Алла Піддяча (педіатр, Катеринопіль) – 653

Ольга Поліщук (педіатр, Катеринопіль) – 216

Катерина Ломакіна (педіатр, Катеринопіль) – 44

Андрій Стоп’ятюк (сімейний лікар, Гуляйполе) – 648

Надія Маскіс (сімейний лікар, Петраківка) – 1032

Як бачимо, ще й 50 % пацієнтів не підписали декларацій, а обоє катеринопільських лікарів (Сурженко та Гень) уже на фінішній прямій. Адже нормативами визначалось, що сімейний лікар може оптимально обслуговувати 1800 осіб, лікар-терапевт – 2000, педіатр – 900. Певні винятки передбачені для сільської місцевості, де лікарям дозволяється трохи перевищити зазначені обмеження.

“Чи має право лікар обслуговувати більше пацієнтів, ніж встановлює норма? − запитує і відповідає “Урядовий портал”. − Загалом лікар не матиме такого права. Адже завелика кількість пацієнтів може призвести до ситуацій, коли у нього не буде достатньо часу і уваги для їх обслуговування. Водночас будуть передбачені окремі випадки і обставини, за яких можливі винятки з цього правила (наприклад, якщо в окремих сільських районах через брак медичних кадрів лікар вимушений обслуговувати кілька сіл)”.

Інше питання, яке турбує катеринопільчан: “Чи має право лікар відмовитись підписувати договір з пацієнтом?”

“Лікар не має права відмовитись, якщо кількість його пацієнтів менша за визначену норму. Водночас для нього встановлять верхню межу на кількість людей, яких він може обслуговувати. Відповідно, якщо лікар вичерпав свій ліміт на приписаних пацієнтів, він не зможе підписати декларацію з пацієнтом.” − читаємо у тому ж виданні.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.09.2018 12:58
Переглядів: 1274
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.