Лідери місцевих перегонів на сільських та селищних голів Катеринопільщини - Вісті Черкащини

Лідери місцевих перегонів на сільських та селищних голів Катеринопільщини

Фото з інтернету

За попередніми підрахунками, отриманими від спостерігачів на місцевих виборах, що пройшли 25 жовтня, найбільшу кількість голосів на посаду голови Катеринопільської селищної ради набрав Володимир Коваленко (самовисування, голова Катеринопільської райдержадміністрації), на посаду голови Єрківської селищної ради — Леонід Польовий («Слуга Народу») і на посаду голови Мокрокалигірської сільської ради — Вікторія Пипа (самовисування). Польовий та Пипа переобирались повторно, досі були очільниками відповідних громад.
На Катеринопільщині явка виборців була невисокою. В середньому до 30 відсотків. Кількість виборців станом на 30 вересня цього року тут складала 18610 осіб (по відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Катеринопільської РДА).
Зауважимо, новий виборчий кодекс запроваджує систему обрання у два тури голів громад, в яких живе понад 75 тисяч виборців. Якщо за підрахунками бюлетенів кандидат не набрав 50 відсотків +1 голос, призначається другий тур. Там, де виборців менше, голова обирається простою більшістю.
Дехто із такими нововведеннями категорично не згоден.
– Я вважаю, якщо в виборах взяло участь 30 відсотків, – це не вибори. Тому влада нелегітимна. За міжнародним правом має проголосувати не менше 50 відсотків + один голос. Це конституційна норма всіх демократій. А в нас цю норму зберегли лише для великих міст, а в селах вона вже не діє. Чому так? Ми різні люди? Я вважаю, що порушена справедливість. Це моя громадянська позиція, – коментує катеринопільчанин Геннадій Джус.
Згідно з календарем виборчої кампанії, офіційні результати місцевих виборів в Україні 2020 повинні бути оприлюднені до 6 листопада включно.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.10.2020 19:27
Переглядів: 576
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.