Корупція дійшла вже до Івана Купала

Свято Івана Купала усі чекають з нетерпінням: і дорослі, і діти. Шкода, звичайно, що воно випадає на православний піст, але народні традиції невмирущі. Тож щоліта катеринопільчани збираються навколо купальського вогнища, щоб усім миром поїсти смаколиків, покрасуватися у віночках та потанцювати навколо купальського вогнища, а для сміливців – ще й стрибнути через нього.

Кому розвага, а для кого робота. Незмінно чатують на святі пожежники. У Катеринополі на Тікичі біля Старого млина кипить торгівля. Порція шашлику від 35 (крильця) до 50 гривень (свинина). Біля однієї ятки продавали на вагу – 30 гривень за 100 грам. Пшоняна каша по 11 гривень. Усе це можна було запити прохолодним медовим квасом – 10 гривень за півлітровий стакан. Поруч батути, каруселі для найменших та сцена, з якої лунали пісні, ведучий оголошував конкурси. Дійством керував селищний голова Іван Гегедош.

Багато катеринопільчан нарікали на дорожнечу атракціонів, інші, навпаки високі ціни підтримували, бо з дешевих чи безкоштовних найспритніші діти взагалі б не злазили, тримаючи менш завзятих малюків виключно в колі глядачів.

Конкурси традиційні. Жанна Яровенко перемогла в номінації “Найкраща подруга”, вихваляючи дівчат, Артем Сліпченко − “Найсильніший”, піднявши півторапудову гирю 25 разів, Данило Безвершенко – “Найспритніший”, першим зняв пакунок з подарунками із купальського стовпа. Куди складніше було оцінювати конкурс віночків. Адже в кожної вінок – особливий! Урешті визначились, що найкращим був віночок із соняшників у Амалії Стеценко − поміж малечі, а також − із берегових квітів у Лізи Калашникової та Лілії Трохименко − серед дорослих. У середній віковій категорії ведучі так і не змогли визначити найкращий вінок. Хоча з-поміж усіх найбільше вирізнявся пишний, трояндовий Діани Глущенко.

У Катеринополі активну участь у святкуванні Івана Купала взяв ватутінський гурт “ПостСкриптум”. Артисти з місцевого Будинку культури участі у виступах не брали. За чутками, їм, буцімто, не дозволяють виступати на заходах, які проводить Іван Гегедош.

Тим часом у Єрках поруч із самодіяльними колективами виступали й працівники БК, які, власне, і тримали на собі основну програму.

Особливою окрасою свята в Єрках були молодші учасники – Даша Молочева та дівчачий ансамбль “Усмішка” в елегантних білих платтях. Юні красуні у віночках нагадували лебідок.

Коли порівнювати частування у Катеринополі та Єрках, то, за традицією, у райцентрі воно було платним, а в громаді пригощали безкоштовними варениками та кашею. Спільний стіл неабияк об’єднує. І це великий плюс Єркам. Однак, як це у нас заведено, не обійшлось і без неприємних моментів. По-перше цей стіл розмістили біля самісінького вогнища, тож всім, хто стояв у черзі за кашею, добряче пекло в спину, декому іскри пропалювали вбрання. По-друге, як це не смішно звучить, корупція проникла навіть сюди: родичам та знайомим миски наповнювали щедро і поза чергою, а всім іншим – по два вареники або черпак каші. Особливо скромним безкоштовного частування взагалі не перепало, а купити за гроші фактично не було де. Єдина альтернатива: печиво, морозиво, хотдоги. Не було навіть де придбати шашликів, які наші люди так полюбляють на свята. Не в образу єрківським організаторам, цей момент потрібно доопрацювати.

А загалом обидва свята вдалися на славу. Діти награлися та натанцювалися, дорослі відвели душу, спілкуючись із друзями. Усі артисти були на висоті. У програші залишились тільки мешканці прибережної зони, оскільки гупання музики, особливо у Катеринополі, їм довелося терпіти до ранку.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

08.07.2018 22:38
Переглядів: 3212
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.