”Комунікація в стилі пізнього Брежнєва”. У Єрках звітував голова громади

24 лютого голова Єрківської громади Леонід Польовий звітував за 2016 рік.

Окрім селища Єрки до цієї громади входять також села Залізнячка та Радчиха.

Зал був заповнений вщент, люди стояли навіть у проходах. Були представники преси та телебачення.

Понад півтори години тривала доповідь Леоніда Польового. Очільник звітував про виконану роботу, бюджетні входження та витрати. Леонід Олексійович наголосив, що відтоді, як утворилась громада, добробут селища та приєднаних сіл значно покращився. Адже до бюджету громади надійшло понад 17 мільйонів гривень.

Це дало змогу провести освітлення на кількох вулицях (Шевченка, Чорновола, Ватутіна), відремонтувати асфальтне покриття вулиці Залізняка (село Залізнячка), придбати для амбулаторії стоматологічну установку вартістю понад 75 тисяч гривень, кардіограф за 30 тисяч.

У Єрківській ЗОШ капітально відремонтували дах, перехід, замінили вікна на енергозберігаючі, оновили актову залу, витративши на її ремонт близько 300 тисяч, закупили комп’ютери, підручники, обладнали ще одну класну кімнату.

На базі громади працює музична школа (7 викладачів, 45 учнів), де діти навчаються безкоштовно. У дитсадку “Колосок” (Єрки) відремонтовано харчоблок, придбали нові меблі. У в обох сільських садочках (Залізнячка та Радчиха) відремонтовані котельні, а також для дошкільних закладів придбано морозильну камеру та альтанку.

43 атовці отримали документи для оформлення 2 га землі. Громада утримує свою пожежну команду та має власний Центр надання адміністративних послуг. Харчування дітей у школі безкоштовне.

Єрківська громада компенсує витрати необхідні для лікування воїнів АТО, виділяє кошти на рецепти для пільговиків, дає субвенцію на райлікарню, утримує загальноосвітню та музичну школи, 3 садочки, 1 амбулаторію, 2 ФАПи, житлово-комунальне господарство.

Окрім того, Леонід Польовий наголосив, що Єрківська ОТГ – одна із небагатьох самодостатніх громад, вона повертає вагому частину отриманих нею коштів до державної скарбниці (за 2016 – 917, 1 тисяча гривень).

Очільник визнав, що культура і спорт, попри певні успіхи, на жаль, у Єрках “у величезному загоні”. Пообіцяв у подальшому приділити більшу увагу цим галузям. Серед перспектив на майбутнє Леонід Олексійович бачить тісну співпрацю з Державним фондом регіонального розвитку, який дає можливість втілювати великозатратні гранти через співфінансування, коли на місцевий бюджет покладається лише 10 % вартості проекту.

Одним із першочергових завдань бачить ─ вирішення проблеми єрківських складів отрутохімікатів, на знешкодження яких необхідно віднайти близько 13 мільйонів гривень. За словами Польового, “те що там робиться після відвідин шукачів металу – Армагедон відпочиває”. У 2012 році вдалося позбутися тільки незначної частини цього небезпечного радянського спадку. Ще одна нагальна проблема Єрок – придбання власного шкільного автобуса.

Голова громади наголосив, що “кредитів не брав і не давав”, отримав, передбачену законом субвенцію від держави на освітню та медичну галузь. На рахунку громади залишились невикористані кошти.

Загальними зборами звіт Леоніда Польового затвердили. Однак частина єрківчан залишилася ним незадоволеною.

Володимир Кіяніченко передав Польовому від ГО “Народна варта Черкащини” список із 25 питань, вимагаючи дати на них письмову відповідь. Валерій Прилука поскаржився, що були створені штучні умови, для того, щоб він не потрапив на звіт, а також на невдалу режисуру цього заходу.

“Зі слів та емоцій нормальних людей, котрі десятиліттями чекають змін на покращення в Єрках , ─ режисери цього дійства не стільки талановиті (як вони себе вважають) , як надзвичайно хамовиті,” ─ пише Прилука на сайті “Народної варти

До подібних висновків прийшов і Олександр Шандор: “Метою цього звіту було якнайдовше затягнути час (деякі уривки Польовий повторював по кілька разів, була спроба (щоправда невдала) перевести увагу аудиторії на обговорення дій “жменьки опозиціонерів”, які, буцімто, хочуть розвалити громаду), тобто все робилося задля того, аби не залишилось часу для запитань.

Тут було все продумано: і час зібрання (о 14 годині майже все доросле населення Єрок має бути на роботі, і вимога терміново, до 16 години, закрити збори, бо підзвітним підприємцям треба ще встигнути на 16 годину звітувати у Катеринопіль). Людям попросту не дали висловитись”.

Шандор вважає, що Польовий заплутався у своїх свідченнях.

“Три місяці тому Леонід Олексійович переконував єрківчан, що всі кримінальні справи супроти нього – це вигадки. А тепер він із тією ж упевненістю говорить, щоб не читали інтернет і хвалиться, що у суді відстоїть своє чесне ім’я. Наразі його чесне ім’я фігурує у 4-ох кримінальних провадженнях, одне із яких передане до суду,” ─ каже Олександр Тиборович.

На зборах підіймалось питання також росту злочинності у Єрках, зокрема збільшилась кількість крадіжок. Люди просили створити при громаді поліцейську дільницю. Леонід Польовий відповів, що для цього, на жаль, немає поки необхідної законодавчої бази. Тому порекомендував у разі необхідності залучати до охорони громадського спокою активістів із “Народної варти Черкащини”.

Світлана Белей обурена, що так і не почула від голови громади вичерпної відповіді на свої запитання: “Ще в перших числах лютого ми з групою активістів були на прийомі у Леоніда Олексійовича. Цікавились, чому фактично не працює Єрківський БК, скільки на культуру та спорт виділяють у Єрках коштів і які зарплати у співробітників селищної ради. Нам під чесне слово пообіцяли, що про все це ми почуємо в звіті голови”.

Світлана вважає, що Польовий уник відповіді на ці питання вдруге. “Після звіту я повторила ті ж запитання. Тим паче, що мене мимохідь вразила сума, озвучена Польовим на утримання селищної ради (чи то я не правильно щось зрозуміла???) ─ у 3 мільйони гривень? Це на штат сільради у понад 30 осіб чи на всю інфраструктуру громади? Леонід Олексійович цього не пояснив. Просто збив мене з пантелику. Сказав тільки, що його зарплата трохи більше 3500, плюс за вислугу, плюс за ранг. І все. Далі перевів розмову на мене, сказавши, що я як підприємець сплатила малу суму податків. Але я зараз – у декреті, і взагалі не є платником податків, а мій чоловік сплачує стільки, скільки з нього вимагає селищна рада, ні більше, ні менше. Звичайно, за які труди отримує зарплату наша культура, і на що йде 3 мільйони із селищного бюджету ні мені, ні людям ніхто не пояснив. Мабуть, це секретна інформація”.

Цікавий коментар надійшов також від молодого покоління єрківчан. “Були сьогодні на цьому дивному ритуальному дійстві ─ звіт голови громади, ─ пише на своїй сторінці “ВКонтакті” Вадим Стангріт ─ 90% часу відведено на монотонне читання доповіді, яку ми могли спокійно прочитати в Інтернеті, 10 хвилин на запитання, дебати сторін взагалі не передбачалися. Комунікація в стилі пізнього Брежнєва. Питання про парк пролунало, але ніяких рішень спільно з людьми Польовий теж не збирався виробляти тому і не ясно, що в підсумку. У цьому зв’язку виглядало анекдотично голосування на тему: “Чи вважаєте Ви роботу голови громади задовільною?”

Анекдотично, тому що жодних, навіть формальних процедур не було: реєстрація, кворум, репрезентативність, принцип конкурентності….взагалі нічого. Це не механізм зміни влади. Коротко по цифрах: мінус великий платник податків (3 млн. грн.), але очікується зростання доходів бюджету на 10% (так і не зрозуміло за рахунок чого), вкладення в людський капітал мінімальні, основну масу грошей з’їдає інфраструктура і зарплати. Плани на майбутнє не обговорювалися. Ефективність управління та витрат теж. Але, судячи із закулісного бродіння, хочеться процитувати класика: “Лід рушив, панове присяжні засідателі! Лід рушив!”

Опозиція вважає, що основна біда єрківської влади – це її “закритість, відсутність зворотнього зв’язку з людьми”. Фактично всі опитані не ставлять за мету змінити керівництво громади, головне для них – спонукати владу до “прозорості та діалогу”.

Сам Леонід Олексійович на зборах зауважив: “Не вірте тому, що пишуть про мене в інтернеті. Усе це йде від невеличкої жменьки людей, яких, на щастя, мало хто підтримує в нашій громаді. Я доведу, що ні в чому не винен. Якщо доведеться, зроблю це в суді. Усі розмови про мої численні замки, статки і т. д. – абсурд. Я живу відкрито, будь-хто може прийти до мене в гості і подивитися на мої умови”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.02.2017 18:41
Переглядів: 1841
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.