Катеринопільський край перетворюється у край сміття

З 2500 дворів 1615 договорів

Ми можемо зробити багато написів, як ми любимо рідне місто, село. Поставити їх на кожній вулиці чи біля кожного будинку, але справжня любов виявляться в тому, як ми ставимось до рідної землі, природи, екології. Чомусь, приїжджаючи з-за кордону всі зітхають: «От же люди живуть!» Зате вдома представників комунгоспу, які пропонують укласти договір на вивезення сміття, готові палицею з двору гнати. «Яке сміття?! Де воно в мене візьметься?! Якщо й принесу з магазину пару кульків, то використаю їх для якоїсь заморозки або ж спалю у грубі», ─ виправдовується чимало катеринопільчан. А потім куди не піди: у ліс, до водоймища, на природу – скрізь гори відходів. Та ще й яких: целофан, скло, пластик, підгузки.

Складається таке враження, ніби люди живуть перед кінцем світу. Їх уже нічого не цікавить. Вони більше не прийдуть помилуватися лісом, не сидітимуть більше на березі річки, не їздитимуть цією дорогою… Чи може ми вже стали настільки черствими, що нам байдуже, де жити: поміж квітів чи сміття.  Ба ні! Хочемо краси, троянд, заморських тюльпанів у себе в дворі. А за двором – хоч потоп.

Звісно, не всі однакові. Є й такі, що за іншими сміття прибирають, не за гроші, за покликом душі, користуючись правилом: «Це не моє сміття, але це моя планета». Їх у кращому випадку вважають диваками. Дожились. Те, що має бути нормою, для нас – аномалія.

 

 

А тепер цифри. У Катеринополі близько 2500 дворів, щоправда, не всі жилі. І лише 1615 укладених договорів на вивезення побутових відходів. Ціна послуги на вивезення сміття в розрахунку на одну особу становить 33 гривні 10 копійок. Діє система пільг, субсидій. Мешканці, що зареєстровані, але не проживають, за послугу не сплачують.

Селищна рада запевняє, що готова вести активну боротьбу з порушниками. Принаймні, кілька адмінпротоколів на 1037 гривень штрафу кожен уже складено й передано до суду.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

10.07.2020 13:30
Переглядів: 1175
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.