Катеринопільські Василі – козаки хоч куди

Одним із улюблених свят зимового циклу на Катеринопільщині є свято Василя, Старий новий рік. Тож не дивно, що Василь – одне із найпопулярніших тут імен.
Багато катеринопільських Василів названі так не випадково, адже народилися напередодні 14 січня – дня пам’яті Василя Великого, одного з найбільших і найвизначніших отців церкви, учителів віри й монаших законодавців, архиєпископа Кесарії Кападокійської в Малій Азії (329-379). «Його особа з будь-якої точки зору незвичайна, велична, світла та гідна подиву. Він не тільки аристократ за походженням, а й аристократ духу, характеру, науки і святості. Печать його глибокої віри, героїчної любови до Бога і ближнього, науки і святости спочиває на цілій Христовій Церкві, на монашому житті Сходу й нашого народу»,– пишуть на релігійному сайті «Ближче до Бога».
Відтак і катеринопільські чоловіки, названі на честь цього святого, теж незвичайні. Це інтелектуали, красені, з характером, харизмою, ще й надзвичайно талановиті. Добропорядні сім’янини й люблячі батьки.
Василь Кураш (народився 6 січня) – вроджений директор школи. Кращого не знайдеш. З великою відповідальністю піклується і про школярів, і про колектив, і про заклад. Діти в ньому бачать «другого» батька, вчителі – друга, порадника і при потребі заступника. Про школу й говорити годі. З ремонтами, новим опаленням, сучасна, двоповерхова, прикрашена картинами, малюнками й фотолокаціями, простора й світла. З їдальнею, вбиральнями, майстернею, музеєм, бібліотекою, актовою залою та спортзалом у приміщенні. Василь Іванович відкритий до новаторства. Впроваджує козацьку педагогіку і популяризує її в Україні. Багато сил, часу приділяє позашкільному вихованню, розвитку дітей, а також культурному дозвіллю педколективу. Його школа – мов одна сім’я! Разом на концерти, разом на театральні прем’єри, творчі зустрічі, на екскурсії, в турпоходи, разом на Говерлу. Поза тим, Василь Кураш – великий патріот. За його ініціативи, фінансової підтримки в Катеринополі спорудили пам’ятник отаману Вільного козацтва Семену Гризлу. Завжди на передовій благодійності. Одним із перших відгукується на біди й нещастя друзів і земляків. Його навчальний заклад постійно збирає та передає гуманітарну допомогу, подарунки українським захисникам. Перебуваючи в кріслі депутата райради, Кураш послідовно відстоював інтереси своїх виборців. В цьому році відсвяткував полудень віку.

Василь Сафтенко (народився 7 січня) – золотий голос Катеринопільщини, неперевершений тенор, керівник народного аматорського чоловічого вокального ансамблю “Калниболотський курінь”. Чуйна, добра, світла людина. Справжній лицар, козак – і на сцені, й в житті. Вірний товариш, що завжди підставить плече допомоги. Мудрий, веселий, щирий. Хороший керівник, професійний зірковий артист, якому, власне, місце на столичній сцені.

Василь Цьоменко (народився 9 січня) – кращий математик і педагог Катеринопільщини. В минулому – директор (тепер викладач) Катеринопільського ліцею. Певний час очолював Катеринопільську райраду. Вимогливий, серйозний, але не без почуття гумору. Шкільну програму з математичних дисциплін пояснює ліпше й доступніше від підручника. У викладацькій діяльності в першу чергу приділяє увагу розвитку критичного та логічного мислення. Вчить дітей думати, аналізувати, а не зазубрювати; шукати альтернативні варіанти розв’язання поставлених задач. Шахіст. Патріот. Захоплюється вітчизняною історією, зокрема козацтвом. У Катеринополі його характеризують як зразкового чоловіка, гарного друга, приємну, толерантну, високо інтелектуальну людину.

Василь Фурман (народився 2 грудня) – уродженець Катеринопільщини, доктор економічних наук, член Ради національного банку України. Працював ректором Київського інституту банківської справи. Визнаний найуспішнішим топ-менеджером України 2005 року. Меценат. Спортсмен. Великий життєлюб і пропагандист здорового способу життя та харчування. Патріот України й малої батьківщини. «Життя – це постійний рух, – зауважив нещодавно Василь Миколайович на особистій сторінці у фейсбук. – Великі цілі завжди здаються нам великими труднощами просто тому, що їхнє підкорення нам не до кінця відоме. Але навіть найскладніший маршрут починається з першого кроку!»
З огляду на цю четвірку, можна зробити висновок, що бути Василем – це вже крок до успіху. Носії цього імені натури цілеспрямовані, амбітні й відповідальні, з високим ступенем самодисципліни. Водночас добрі, порядні й щиросердні. Такі вже вони, ці Василі. І не без того, що святий покровитель їм по життю допомагає, підказує правильні рішення й наставляє.
Вітаємо всіх Василів з Днем Ангела, а недавніх іменинників ще й з Днем народження, Василя Кураша – з ювілеєм! Хай доля буде щасливою, а шлях світлим! Здоров’я й здійснення всіх планів, мрій, ангельського покрову!
Усіх мирян зі святом! Віка та здоров’я!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Які вони – травневі Миколи Тальнівщини та Катеринопільщини?

14.01.2022 10:50
Переглядів: 1050
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.