Катеринопільські школярі провели ямарок, щоб заробити на власний кінотеатр

У Катеринопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у суботу 24 грудня провели ярмарок “Смачнофест”.

Відкриття ярмарку було заплановане на 12 годину. Уже за півгодини до початку через шкільне подвір’я безперервно йшли люди.

“Хочу придбати якихось ласощів внукам, ─ хвалиться 80-річна Ольга Фесенко. ─ Сама вже стара, готувати немає сил, магазинне купую, але з оглядкою, чого там тільки не домішують. А тут обіцяють продавати домашні тістечка, ще й дітками зроблені. Мабуть, буде справжній еліксир здоров’я!”

У приміщенні школи нас зустрічає директор ─ Лідія Піддяча.

“Дуже рада, ─ каже Лідія Миколаївна, ─ що ви до нас завітали. Це все діти затіяли. Їх ініціатива. Хочуть зробити з нашої школи щось на зразок культурно-освітнього та спортивного центру для всіх вікових груп. Першочергове завдання – придбати якісний кінопроектор з мультимедійним екраном. Плануємо відкрити літній та зимовий кінотеатр, щоб можна було переглядати фільми. Але це тільки початок. Далі у нас грандіозні мрії в рамках проекту “Україна – житниця майбутнього”. Сподіваємося, що нашого запалу надовго вистачить, оскільки взялися за благородну й давно назрілу справу.”

Ярмарок відкрили ведучі – старшокласники Наталія Гірник та Влад Мороз. Вони привітали присутніх, оголосили мету та програму заходу й передали мікрофон ансамблю сопілкарів “Дивограй”. Представив дівчат Микола Молоков, директор катеринопільської дитячої музичної школи, який розповів, що цьогоріч “Дивограй” брав участь у Всеукраїнському дитячому конкурсі-фестивалі “Bukovel-Chaban-Fest” (Яремче, 2016) і виборов там 1-ше місце. Артисти зіграли кілька мелодій під гучні аплодисменти глядачів. Далі було оголошено збір добровільних пожертв, численні майстер-класи та відкрито ярмарок.

Діти, батьки, вчителі – усі були задіяні в доброчинній торгівлі. Печиво, тістечка, торти, пиріжки, вареники всіх видів і, навіть, козацька пшоняна каша, чай, кава. Ціни в межах від однієї гривні до 120-150. В іншому кінці коридору діти продавали новорічні та ялинкові прикраси, народні вироби, ляльки-мотанки, вишиті серветки, свистки тощо (від 5 до 50 гривень). За цю частину ярмарку здебільшого відповідали педагоги з Будинку дитячої та юнацької творчості.

Директор закладу Олена Піщана поінформувала: “У нас можна було не тільки придбати виріб, але при бажанні й зробити його своїми руками. Для цього діяли майстер-класи із виготовлення ялинкових прикрас, ялинок, різдвяних віночків, ангелочків, випалювання”.

Окрім того, на ярмарку грали в теніс, шахи, шашки, розмалювали руки хною, охочі брали участь у передноворічній фотосесії.

Не сиділа без роботи і волонтер Аманда Бретенштайн (Чикаго), що приїхала в Катеринопіль від Корпусу Миру (США). Вона займалася з дітьми, навчала їх англійської мови, показувала презентації про рідну країну, місто, розповідала про улюблені страви, демонструвала дитячі фільми.

Шкільний ярмарок відвідали майже всі районні очільники – Віталій Верета (голова районної ради), Володимир Коваленко (перший заступник голови КРДА), Ольга Шарига (заступник голови КРДА) , Іван Гегедош (селищний голова), Ірина Міненко (керівник відділу освіти, молоді та спорту).

І вже, напевне, кожен із них щось придбав із солодощів або прикрас додому.

“Я відразу купив торт. “Наполеон”, здається. Цілий ─ за 120 гривень. Будемо сьогодні ласувати. Уже відніс у машину, щоб не забути,” ─ розповів Іван Гегедош.

“Я тістечка купила й новорічний сувенір. Школа – це одна із потужних інституцій, яка може об’єднати людей, родини. Шикарний захід. Мені дуже сподобався. І діти, і вчителі – молодці! Так тримати!”─ поділилася враженнями Ірина Міненко.

Діти теж отримали задоволення від ярмарку.

“Ми це робимо для того, ─ каже старшокласник Влад Мороз, ─ щоб люди могли прийти і приємно провести час усією сім’єю. Хтось прийде розважитись, хтось підтягнути комп’ютерну грамотність або англійську. Для всіх у майбутньому заняття знайдеться”.

А Лідія Піддяча не забуває подякувати своїх помічників: “Я дуже вдячна всім, хто брав участь у заході: дітям, педагогам, і не тільки нашої школи, але й Будинку дитячої та юнацької творчості, колективу катеринопільської дитячої музичної школи, батькам, кухарям шкільної їдальні, шкільним працівникам, нашій наставниці з Києва Світлані Сом та волонтеру Аманді, гостям, що до нас завітали, а також спонсорам – Івану Гегедошу та Олександру Трохименку (підприємцю з Гончарихи), які допомогли нам окремими продуктами”.

У рамках урядового проекту “опорних шкіл” Катеринопільська школа №1 має наставницю – Світлану Сом.

“Я не впізнаю дітей, ─ каже вона. ─ Коли я вперше приїхала в Катериопіль для знайомства, діти були закритими й безініціативними, а зараз – усі прагнуть щось робити, очі горять. Вони провели прекрасну рекламну кампанію, роздали майже 3000 флаєрів, розмістили оголошення в інтернеті та в містечку, напекли з батьками тістечок, тортів, зробили новорічні сувеніри, прикрасили зал. Вони й вели програму, й торгували, й підготували невеличкий концерт. Я задоволена. І головне, що є результат – ми назбирали 10 290 гривень. Учителі теж не пасували – 3400 гривень із заявленої суми наторгували саме вони. Так що фундамент до великої дитячої мрії закладено. Будемо рухатись далі!”

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.12.2016 17:08
Переглядів: 2197
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.