Катеринопільські школярі налагоджували культурні контакти з іноземними студентами

13 листопада у понеділок кращі катеринопільські ліцеїсти та учні школи №2 їздили до Черкас в університет імені Богдана Хмельницького. Метою поїздки було попрактикувати англійську, а також поспілкуватися із зарубіжними студентами (зокрема з Африки та Пакистану) у рамках заходу “Комунікаційний міст між культурами”. Організаторами виступили педагоги – Надія Кононенко (2-га школа), Інна Гриценко (ліцей) та Тетяна Шелег (університет, колишня учениця Надії Кононенко Тетяна Лисенко).

Діти повернулись додому з яскравими враженнями та чудовим настроєм.

− Було дуже цікаво, − розповідає ліцеїст Вадим Олійник. − Ми й не сподівалися, що все зрозуміємо, що нам говоритимуть іноземні студенти. Правда, у них своєрідна вимова, але ми порозумілись. Спілкувались вільно. Там були студенти із Гани, Нігерії та один із Пакистану. Розповідали нам про звичаї, культуру своїх народів, а також про себе. З того, що я запам’ятав: у Африці треба заплатити чималий викуп за наречену й досить просто організувати свій бізнес. Про наших дівчат хлопці кажуть, що вони дуже дбайливі. Скаржаться на зиму, що дуже холодна, але їдуть сюди навчатися, бо тут дешевше. Власне, їм і в Європі виходить дешевше, ніж на Батьківщині. Така дорога освіта! Тут вони вчаться на різних факультетах, вивчають переважно право, програмування та економіку. Прості, звичайні, компанійські. Однак говорять, що в Україні до них ставлення неоднозначне. Одні люди реагують привітно, інші – з упередженням. Тож особливо гуляти не ходять. Сприймають це з гумором. Знають, що в нас АТО. Співчувають.

Вадим каже, що поїздка видалася на славу. Учні так увійшли в роль, що й у потязі дорогою додому ще спілкувались англійською. Хвалиться, що відвідали у Черкасах “Макдональдс” та “Вареничну”, а ще нахвалює пиріжки, що напекла одна із учительок.

− Надія Григорівна напекла смачнючих пиріжків і всіх пригощала. Іноземці дякували, їм теж сподобалися, − розповідає школяр.

Задоволені поїздкою і вчителі.

− Я вважаю, що такі зустрічі дуже важливі й потрібні! − наголошує Інна Гриценко. − Адже ми дізналися багато нового, показали іноземним студентам, що Україна ставиться до них тепло і дружньо. Ми подарували їм українські сувеніри, пригощали різними смаколиками, заспівали разом знамениту пісню єдності афроамериканців “Ми подолаємо” англійською мовою. Атмосфера була теплою, затишною. А головне − це спілкування з носіями мови. Діти вправно формулювали запитання. Я поставила всім по 11 балів. Певна річ, для поїздки ми відібрали найсильніших школярів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.11.2017 10:54
Переглядів: 1204
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.