Катеринопільські пасічники отримають державну дотацію

На 9 сесії Катеринопільської селищної ради прийняли рішення про розширення послуг ЦНАПу ще двома – щодо реєстрації пасік.
«Такі зміни зумовлені тим, щоб допомогти місцевим пасічникам скористатися спеціальною державною дотацією за бджолосім’ї, яка надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання (юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства)», – пояснюють на офіційному сайті селищної ради.
Отже, хто і як може отримати державну дотацію?
«Право на отримання дотацій мають власники зареєстрованих пасік (оформлені також як оператори ринку) від 10 до 300 бджолиних сімей. Розмір дотації – 200 гривень на одну бджолину сім’ю. Максимальний розмір дотації – 60 000 гривень. Документи треба подати до 1 жовтня 2021 року до органів місцевого самоврядування. Паспорт, якщо його немає, видає Управління ветеринарної медицини, зареєструвати пасіку можна у Держпродспоживслужбі», – зауважив у інтерв’ю виданню «Пасіка» віце-президент Спілки пасічників України Сергій Гриньов.
Також можна отримати компенсацію за закупівлю бджолопакетів (800 гривень за пакет) та маток (160 гривень).
До слова, минулого року пасічники України отримали майже 240 мільйонів гривень державних дотацій.

Марина КАМІНСЬКА

25.07.2021 12:55
Переглядів: 439
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.