Катеринопільські майстрині роблять іграшки кращі, ніж у магазині - Вісті Черкащини

Катеринопільські майстрині роблять іграшки кращі, ніж у магазині

До Дня учителя педагоги Катеринопільського будинку дитячої та юнацької творчості показали свої вироби.

Фойє Будинку культури 29 вересня суттєво прикрасила виставка робіт катеринопільських умільців – працівників Будинку творчості. Картини, світлини, вироби із блискіток, м’які іграшки, сувеніри перетворили залу на свято мистецтва.

Чи не найбільшу увагу відвідувачів привертали м’які іграшки – особливі, авторські й по-казковому добрі.

─ Це моє хобі, ─ розповідає майстриня Аліна Джус. ─ Намагаюсь до кожного Нового року виготовити його символ. Ось овечка – до Року вівці, вдома є ще десь півник. Обожнюю робити м’які іграшки, і з задоволенням навчаю учнів. Там он стоять грибочки – “Подружня пара”, а далі – мій Лісовичок.

─ А чому “Подружня пара? “

─ А хіба не видно? Подивіться, як вони один на одного дивляться. Закохані!

Поміж численних виробів вражає також хатинка, виготовлена технікою оригамі.

─ Я її робила до конкурсу “Черкаси – мій рідний край”, ─ каже Ірина Марциненко. ─ Хатинку і портрет Шевченка. А наступного року – був Рік Японії в Україні, то я виготовила панораму цієї країни: сакура, гора Фудзіяма, сонце, східний храм.

─ Усі ці вироби демонструють рівень майстерності вчителя, ─ пояснює інша майстриня Валентина Кияніченко. ─ Ми з чоловіком цього року привезли на виставку більше світлин. Нас попрохали дати добірку про осінь. Правда, є тут чимало і Василевих картин, робіт із випалювання.

─ А дитячі вироби тут є?

─ Ну що ви? Це святе. Діти їх обов’язково забирають додому. Там роздаровують мамам, татам, дідусям, бабусям. Ми не маємо права їх залишати. Максимум – фотографуємо, ─ усміхнулась Аліна Іванівна.

─ Чи багато діток відвідує заняття?

─ Останнім часом нестачі немає, ─ каже Ірина Володимирівна. ─ Власне, за рік ми намагаємось майже всіх діточок залучити до творчості. Є такі, що ходять постійно, а інші – приходили по кілька разів. Сьогодні, приміром, тут, у Будинку культури, багато дітей (готують концерт для вчителів), ми майже всіх їх знаємо., адже всі вони були у нас на заняттях.

─ У чому ж секрет успіху?

─ Звичайно у керівникові! Олена Піщана сама дуже талановита, творча людина, і нас спонукає та надихає, ─ відповіли майстрині.

Малювання, оригамі, вироби зі шкіри, блискіток, випалювання, фотографування – ось далеко не повний перелік мистецтв, яким вас можуть навчити у місцевому Будинку творчості. Дерзайте!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.10.2017 19:55
Переглядів: 1490
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.