Катеринопільські ліцеїсти отримали паспорти

11 лютого у Катеринопільському ліцеї відбулось урочисте вручення паспортів громадян України 16 учням ліцею (ще двоє були відсутні через хворобу). Почесне право вручити паспорти доручили директору закладу Анні Цьоменко, голові селищної ради Івану Гегедошу, керівнику відділу освіти молоді та спорту Ірині Міненко та класному керівникові Василю Цьоменку.

Усі вони побажали молодим людям гідної стежки в житті, самостійних і правильних рішень, закликали не забувати дім, де народились, заклад, у якому навчались, стрімкої кар’єри та щасливої долі.

Анна Цьоменко наголосила, що у цьому році ліцей готує свій 14-й випуск.

“Кожне таке свято наполовину родинне, ─ каже Анна Федорівна, ─ бо приходять не тільки учні, але й батьки, яких ми завжди раді вітати у цих стінах”.

Ірина Борисівна нагадала, що свого часу батьки прийняли правильне рішення, віддавши дітей у ліцей. За результатами ЗНО катеринопільський ліцей посідає 444 місце в Україні (з-понад 10 тисяч навчальних закладів) і 13-те в області, а з математики – 5-те місце в області.

Іван Тіберійович подякував директору, що та згуртувала навколо себе колектив висококваліфікованих фахівців, які дають учням глибокі знання, і разом з тим – створюють у навчальному закладі теплу родинну атмосферу.

Діти склали клятву на вірність Україні, отримали паспорти й зазвучав гімн. Із напутнім словом звернувся до них класний керівник Василь Цьоменко:

“Ви офіційно стали громадянами України. Можете сміливо йти в повноцінне життя. Усі наші дії були направлені на те, щоб вас до цього підготувати, адже ми не тільки вчили вас, а й виховували. Візьміть за девіз творити добро, бо добро породжує добро і перемагає зло”.

Кожному новому громадянину Василь Григорович подарував підкову на щастя й здоров’я, щоб “коваль викував гарну долю, а вірний кінь ніс їх життєвими дорогами”, а також свічку, часточку від сімейного вогнища, яка б зігрівала упродовж усього життя.

Одинадцятикласники теж не залишились у боргу: декламували вірші, співали пісень про любов до України, рідного ліцею, батьків.

“Низько я Вам уклонюся,

Ви мене на світ привели.

Богу за Вас помолюся,

Бо я з Вами не знаю біди.

Ви найбільше,

Що маю в цьому житті.

Я люблю Вас батьки,

Рідні мої!

Ви завжди біля мене,

Вдень і вночі

Ви ночей не доспали,

Батьки мої!”

– лунало зі сцени.

Ще одним зворушливим моментом був перегляд світлин. Ліцеїсти з улюбленими іграшками сіли на підлогу, підмостивши пледи, і дивилися презентацію про своє життя: як із маленьких плакс, забіяк і “зайчиків” виросли дорослі, гідні громадяни. Насамкінець, їх благословила короваєм сама Україна – дівчина в національному одязі й віночку.

“Де б ви не були, я вас завжди буду оберігати, молитися за вас, бо ви мої діти”, ─ сказала красуня.

Менші ліцеїсти подарували друзям до свята жартівливу сценку про бюрократизм у паспортних столах. “Досвідчена” паспортистка навчала своїх колег, як затягувати процес із видачею закордонних паспортів. “Якщо вам нагрубіянили у паспортному столі, не поспішайте грубіянити у відповідь, можливо там працюють досвідчені люди”, ─ жартували діти.

Майже всіх відвідувачів досвідченим бюрократам легко залякати, окрім хіба “співробітників лікарняної реєстратури”.

“Ми робимо діло міжнародного рівня: не пропускаємо таких, як ми в країни Євросоюзу, а нам за це навіть не дякують!” – скаржились зі сцени.

Інша міні-вистава була із родинного життя від 11-класників: батьки і діти, та спілкування між ними за принципом “зламаного телефону”. І хоч на сцені були діти, жартували вони досить по-дорослому.

“Я завжди з хвилюванням проводжаю своїх випускників, ─ ділиться думками Василь Цьоменко. ─ Зараз ще не випуск, але невдовзі вони підуть у широкий світ. Чи всі в ньому вистоять, не зламаються? Важко сказати. Хтось уже ніби дорослий, а дехто – справжня дитина. За них серце болить найдужче. Однак, усі ми колись були дітьми, а тепер он якими дорослими стали, сподіваюсь, і ці діти знайдуть свій шлях. Хочеться вірити, що все буде добре!”

Режисером святкового дійства стала психолог Віта Гончаренко, вели захід – містер та міс ліцею – Вадим Олійник та Анжеліка Ткачук.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Дивіться також: ”Від супермена до джентльмена” – конкурс найкращих юнаків пройшов у Катеринополі

<img src='‘ class=’aligncenter’/>

15.02.2017 12:28
Переглядів: 1441
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.