Катеринопільські бібліотекарі виграли майже 100 тисяч - Вісті Черкащини

Катеринопільські бібліотекарі виграли майже 100 тисяч

Якщо далі так продовжуватимемо, пластик, целофан та інші відходи можуть реально стати причиною кінця світу. Масштаби забруднення навколишнього середовища за межами здорового глузду. Таке враження, що людство запустило програму на самознищення. «Що з того, що я викинув пластикову пляшку чи целофановий пакет?» – запитує обиватель. Та, власне, нічого. От тільки там, де лежить один пакет, незабаром з’явиться другий, а через місяць-два – стихійне сміттєзвалище. Ми так радіємо чистоті, коли потрапляємо в розвинуті країни Євросоюзу. То чому ж так по-хамськи ставимось до власної природи? Яку Землю передамо своїм внукам?

У Тихому океані вже з’явився велетенський острів з плавучого побутового сміття. Не можна без болю споглядати фото черепахи, заплутаної у викинутій пластиковій сітці. Приречена на нерухомість і голодну смерть. Та хіба лише черепаха? А лисиці з банками на голові? А птахи, в яких дзьоб міцно скувала жувальна гумка чи пробита батарейка? Навіть популярна розвага – повітряні кульки, й та несе смертельну загрозу для багатьох видів. А в кінцевому підсумку – самої людини. Екосистема досконала. Якщо знищити один вид, під загрозу потрапить інший, і так все може рухнути, мов кубики казкового будинку.

Розуміючи ці загрози, Катеринопільська районна бібліотека, за підтримки благодійного фонду «Урожай громаді», створила і захистила два проекти загальною сумою до 100 тисяч гривень: «Живемо в стилі ЕКО» (створення екоклубу, Наталія Фартух) та «Діти проти поліетилену» (Олена Адаменко).

– Перший із цих проектів просвітницький, а другий – практичний, – розповідає директор установи Любов Приємська. – При бібліотеці створимо екоклуб, метою якого буде просвітницька діяльність серед населення. Членом клубу може стати будь-хто, кому небайдужі питання екології. Уже є бажаючі, як поміж дітей, школярів, так і пенсіонерів. Скажімо, до нас уже приєдналися члени жіночої спілки «Горлиця». Будемо проводити просвітницькі акції, залучати до співпраці місцеву владу. Починати треба з дитсадочків, прищеплювати малюкам правильні орієнтири та цінності, бережне ставлення до матінки-природи. Інший проект передбачає практичні цілі: за допомогою членів клубу, волонтерів, школярів будемо виготовляти паперові пакети для наших супермаркетів. Хочемо привчити людей до екологічної продукції. Такий пакет легко спалити, коли вийде з ладу. Без особливої шкоди для довкілля. Жити в стилі ЕКО має стати модно.

– А на що буде використано отримані кошти? – запитуємо.

– Коштів нам не передаватимуть, – відповідає посадовиця. – На виграну суму придбають два плазмові телевізори, кольоровий принтер для друку матеріалів інформаційного характеру та намет для вуличних акцій. Частина грошей піде також на закупку матеріалів для паперових пакетів та на просвітницькі банери.

Варто зазначити, що бібліотека зробила заявку на ще один грант від Міністерства

культури – «Малі міста – великі враження», метою якого є популяризувати визначних людей Катеринопільщини.

– Хочемо виготовити меморіальні таблички, інформаційні стенди і розмістити їх у людних місцях. Аби люди знали, що нам є ким і чим пишатися, – каже Приємська.

Кошторис цього проекту 250 тисяч гривень. Виграють його катеринопільські бібліотекарі чи ні, буде відомо після 15 липня. Вболіваймо, щоб здійснилось!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо: На луківській скалі зроблять альтанки і гойдалки

23.06.2019 12:02
Переглядів: 823
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.