Катеринопільська райрада проти падіння грошової оцінки землі й за написання лише завідомо виграшних проектів

Голова Катеринопільської районної ради Віталій Верета на зустрічі з депутатом Верховної Ради Андрієм Стріхарським озвучив дві проблеми:

1) Зменшення грошової оцінки землі

«На позаминулій сесії ми направили звернення до обласного Держгеокадастру, − розпочав виступ посадовець. − У січні прийнято відповідні акти про зменшення нормативно-грошової оцінки землі, зокрема в Черкаській області, приблизно з 39 тисяч до 36-33 тисяч за гектар. Відтак пішли значні втрати до бюджетів. Просимо втрутитися у цю ситуацію, тому що навіть із передачею цих земель у громади, упродовж багатьох років, по інерції, згідно з підписаними договорами, будуть недонадходження до наших бюджетів, і, відповідно, не вистачатиме на медицину, освіту і т.д. Сільські голови підтвердять: є втрати, значні втрати, і вони йтимуть по наростаючій».

2) Витрати на проекти, що не проходять відбір

Окрім того, Верета звернувся до депутата з побажанням відкоригувати роботу обласного Фонду регіонального розвитку, який займається відбором та фінансуванням різноманітних проектів. Чиновник закликав, аби спершу проводили відбір ідей, а вже потім, за результатами, давали добро на виготовлення проектів, оскільки деякі з них чимало коштують. «У нас, скажімо, один дороговартісний проект теж пішов у корзину, − наголосив голова. − Тому прохання: чи не можна змінити принцип роботи цих комісій? Відібрати заявки, визначити пріоритетні, а потім сказати, кому витрачатись на виготовлення проектів. Це ж трата наших коштів!»

Щоб зрозуміти масштаб проблеми, нагадаємо митарства Вікнинського НВК: «За останні 5 років, − розповідав у березні директор закладу Василь Кураш, − ми виготовили два дороговартісні проекти на встановлення сучасної блочно-модульної котельні. Перший із них передбачав газове опалення, підвели газ до школи. Але блакитне паливо різко подорожчало і нам сказали: «Газу не чекайте, шукайте альтернативу». Другий проект – зробили для котла на твердому паливі. Останні півтора року пройшли «пекло» – знову з нуля виготовили документи на землю, будівлю (хто робив – знає що це), замовили і виготовили проект (близько 50 тисяч гривень), пройшли всі експертизи (30 тисяч гривень)». Але, на жаль, у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку при Черкаській ОДА цей проект не переміг, комісія віддала перевагу іншим, зокрема проекту з облаштування велодоріжки.

Стріхарський погодився, що підняті проблеми потребують якнайшвидшого вирішення. Щодо проектів – то нема сенсу викидати кошти на вітер, їх треба попередньо обговорювати та узгоджувати; відносно землі, то її нормативно-грошову оцінку, з погляду депутата, «треба не зменшувати, а збільшувати».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

02.11.2019 12:14
Переглядів: 1420
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.