Катеринопільська лікарня на межі закриття

Критична ситуація склалася навколо фінансування Катеринопільської багатопрофільної лікарні з бюджетів громад. По суті, її фінансування (опалення, електрика, водопостачання, харчування хворих і т.д.) мало б здійснюватися з бюджетів трьох ОТГ– Катеринопільської, Мокрокалигірської, Єрківської, що входили до складу колишнього Катеринопільського району. Однак із необхідних лікарні 4,7млн. станом на 1 вересня Єрківською громадою на 2021 рік із селищного бюджету виділено лише 150 тис.грн (потрібно 1 млн. 5 тис. грн.), а Мокрокалигірською територіальною громадою тільки 249 тис.грн. (потрібно 1 млн. 6 тис. грн). Лише Катеринопільська громада із запланованих 2,7 млн. грн виділила 2,5 млн.грн.

Відтак під загрозою опинилось відкриття опалювального сезону, а це може призвести до закриття закладу. Зважаючи на ситуацію, що склалася селищний голова Катеринополя Володимир Коваленко звернувся до очільників та депутатів сусідніх громад з відкритим листом. «Шановні керівники та депутати Єрківської та Мокрокалигірської територіальних громад, саме від вашого рішення залежить, чи існуватиме Катеринопільська багатопрофільна лікарня, куди звертаються за обстеженням, лікуванням жителі громади, інтереси яких ви повинні захищати. Збереження життя і здоров’я жителів громади – першочергове завдання органів місцевого самоврядування!» – наголосив посадовець та закликав ініціювати на чергових сесіях рад розгляд питання про виділення у 2021 році субвенції на утримання КНП «Катеринопільська багатопрофільна лікарня» в повному обсязі.

Коментуючи це послання, люди нагадують, що такого б не трапилось, якби в Катеринопільському районі сформували одну громаду або хоча б прислухалися до обласного керівництва в 2019 році й об’єднали Катеринопільську з Єрківською.

Повернемось до нашої публікації за 2019 рік. «Що є запорукою гарного менеджменту? Найперше − уміння вчасно реагувати на відкриті перспективи. Катеринополю нещодавно неабияк пощастило. Робоча група Черкаської ОДА, зваживши на економічні показники регіону, внесла пропозицію приєднати до майбутньої Катеринопільської громади вже існуючу Єрківську, невеличку за територією, але багату власними надходженнями, оскільки в ній зосереджена майже вся промисловість району», – писав Олександр Григорук у грудні 2019 році («Можливість, яку в Катеринополі проспали», «Вісті Черкащини», 21.12. 2019). Однак 12 грудня в Катеринопільській РДА відбулась нарада. У її роботі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко, голова районної ради Віталій Верета, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига, керівники структурних підрозділів, представник народного депутата, сільські голови тих населених пунктів, які не увійшли в об’єднані територіальні громади, де було вирішено, що Катеринопіль створить свою громаду, без Єрок.

«Чим ви керувались, голосуючи за відповідне рішення? – запитав Григорук у одного із сільських голів, що брав участь у районній нараді.– «Це всім піде на користь. Найперше – зніме соціальну напругу», − відповів той». «Альтруїзм державного рівня. Катеринопільська ОТГ фактично відмовляється від багатих Єрок і забирає під своє крило усі навколишні села. «Чи зможе вона самотужки утримати хоча б районну лікарню?» – питання відкрите. Адже державне фінансування усіх потреб закладу не покриває, а сусідні ОТГ (Єрківська та Мокрокалигірська) можуть у будь-який час перейти на обслуговування в іншу медустанову або ж запропонувати невеличкі субвенції пропорційно від кількості жителів» («Можливість, яку в Катеринополі проспали», «Вісті Черкащини», 21.12. 2019), – писав Григорук, ніби у воду дивився…

Зауважимо, на сьогодні Катеринопільська багатопрофільна лікарня юридично є комунальним закладом Катеринопільської громади.

У колишньому Катеринопільському районі проживає понад 22, 9 тис. жителів.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

15.09.2021 17:27
Переглядів: 627
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.