Катеринопільщина активно включилась у процедуру здобуття грантів

Щойно Катеринопільська центральна бібліотечна система втілила проект велобібліотеки, як у її креативних співробітників з’явився новий – “Створення школи проектної діяльності”.

У сучасному світі великої популярності набувають гранти. Як зазначено у Вікіпедії, це “грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроектів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безкоштовно і без повернення”. Іншими словами, якщо у вас є гарна ідея, але немає коштів на її реалізацію, ви можете знайти через інтернет-мережу зацікавлених у ній людей або просто меценатів, що займаються благодійністю, написати проект і отримати необхідні ресурси. Найчастіше це відбувається на конкурсній основі. Тож грант потрібно ще виграти. Можна отримати також грант на навчання в якомусь із європейських вузів, якщо напишете цікаву з точки зору грантодавця наукову роботу.

Катеринопільщина активно включилась у процедуру здобуття грантів. Зокрема, сільські ради часто отримують міні-гранти від місцевих підприємців на воду, освітлення тощо, Єрківська та Мокрокалигірська ОТГ – вибороли нещодавно гранти від програми”U-LEAD з Європою” на оновлення та модернізацію ЦНАПів. Катеринопільська школа №1 розробила та втілила проекти онлайн-бібліотеки та шкільного кінотеатру і т. д. Отже, було б бажання, а гроші знайдуться.

Як знайти гроші, де їх шукати, як писати проекти, обґрунтовувати свої ідеї – усе це окрема наука. Донести її до земляків взяла на себе місію районна бібліотека, взявшись за створення відповідного центру.

“Проектна діяльність є креативною рушійною силою інноваційного розвитку громад, − зауважує автор задуму Любов Приємська, − а тому місію навчати проектної діяльності беруть на себе бібліотеки, де є відповідні ресурси – комп’ютери, приміщення, мультимедійне обладнання. Навчаючи людей пошуку проектів та їх написання, ми стимулюємо членів нашої громади до залучення інвестицій та успішного розвитку громади”.

І хоч, зважаючи на коментарі у “Фейсбуці”, цей проект підтримує багато катеринопільчан, проголосувати за нього через довготривалий вірус на сайті грантодавця вдалося не всім. Він і досі потребує нашої підтримки. Віддати свій голос за нього можна до кінця поточного місяця на сайті Social Project Awards в розділі “Освіта” на 4-тій сторінці.

Нагадаємо, що районна бібліотека не тільки здобуває гранти, але й активно впроваджує їх у життя. Так, проект велобібліотеки вже успішно стартував.

“І знову, завдячуючи благодійному фонду “Помогатор”, наша команда “велобібліотекарів” вирушає в дорогу, − радіє директор закладу Любов Приємська. − Вже зроблено 8 виїздів (станом на 16 листопада) до читачів, що не можуть дійти до бібліотеки та обслужено 20 літніх людей. Велосипеди працюють в нормальному режимі, планшет активно інформує, а бібліотекарки Наталія Радецька і Надія Шевчук своїми посмішками та привітністю приносять книги бажаючим в дім”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

22.11.2017 13:38
Переглядів: 1229
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.