Катеринопільчани відмовляються вірити в загрозу COVID - Вісті Черкащини

Катеринопільчани відмовляються вірити в загрозу COVID

У минулому номері ми писали, що в Катеринополі 24 липня зафіксували новий випадок COVID-19. Цю інформацію підтвердив голова райдержадміністрації Володимир Коваленко. Відповідно в районі розпочалась діагностика контактних осіб. Пройшов час. На наш погляд, люди мають право знати, чи помінялася ситуація, чи з’явилися нові хворі,  в якому стані інфікована особа, чи є загроза її життю, чи локалізували поширення хвороби. А, можливо, початковий діагноз уже спростовано?

З цими запитаннями ми звернулись до голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимира Коваленка. «За інформацією про ковід звертайтесь до наших сайтів»,─ переадресував чиновник.

Звернулись. На сайті РДА знайшли інформацію за 28 липня. «Олена Пироженко, ─ читаємо, ─ головний  лікар КНП «Катеринопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» повідомила, що на даний час  в районі лабораторно підтверджено 1 випадок захворювання на хворобу  COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS – COV-2,  форма перебігу хвороби у пацієнта є легкою. Медичним персоналом центральної районної лікарні здійснено відбір аналізів у контактних осіб та відправлено матеріал до Черкаського обласного лабораторного центру. Районними службами вжито всіх протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території району».

Звісно, у понеділок (3 серпня) ми очікували на оновлення цих даних. Однак нічого подібного на сайті райдержадміністрації не знайшли. Лише офіційну статистику по області. Відтак вирішили звернутись до іншого офіційного джерела ─ сайту «Катеринопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (https://kater.pmsd.org.ua).

У рубриці «Новини» знайшли статті «Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV» від 26 січня, «Що варто знати про COVID-19» від 28 квітня, а також повідомлення від 2 квітня наступного змісту: «Шановні жителі Катеринопільського району, Ви стурбовані захворюваністю COVID-19 і телефонуєте сімейним лікарям іноді без причини. Сімейні лікарі не можуть цілодобово не відпочивати». На жаль, більш актуальної інформації ми не знайшли.

Зауважимо, головний лікар катеринопільської первинки Олена Пироженко з особистих причин коментарів нашому виданню не дає.

Не зрозуміло, чому в інших районах у випадках виявлення ковід людей щодобово інформують через офіційні сайти, офіційні сторінки в соцмережах, а в Катеринополі живуть за принципом «менше знаєш, краще спиш». (Хоча за першої хвилі захворювання сайт РДА таки оновлював інформацію).

Така поведінка чиновників викликає у мешканців району ряд сумнівів та запитань. Аналізуючи коментарі в соцмережах, бачимо: більшість катеринопільчан підозрюють, що їх обманюють, «щось темнять», буцімто нема ніякого коронавірусу. Люди мало вірять у можливість інфікування та реальність загрози COVID. Наразі їх більше бентежить зобов’язання носити маски та ймовірність поновлення дистанційного навчання.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

04.08.2020 10:02
Переглядів: 2591
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.