Катеринопільчани проти оптимізації шкіл

Чим ближче до сесії (26 травня), тим більше зростає напруження навколо ситуації щодо оптимізації сільських малокомплектних шкіл. Йдеться про дев’ятирічки сіл Кайтанівка, Розсохуватка, Гончариха, Вербовець, у яких на 1 вересня буде менше 40 учнів (встановлений рубіж) і які планують реформувати у початкові заклади освіти. З одного боку все ніби логічно й правильно: не може функціонувати школа, де педагогів часом більше ніж учнів, нема повноцінних класів, ще й багато дітей навчається за індивідуальною програмою.
Наразі пройшли громадські обговорення. На сайті Катеринопільської селищної ради прозвітували, що усе відносно спокійно:
1) учасники круглого столу вирішили підтримати проєкти рішень сесії (див.: «Резолюція круглого столу», публікація від 13 травня);
2) «У процесі обговорення мешканцями сіл було озвучено ряд запитань стосовно організації освітнього процесу, харчування, підвезення до опорного закладу, працевлаштування вивільнених працівників, подальшого існування закладів. На всі запитання та застереження учасники одержали вичерпні відповіді» (див.: «Відбулось громадське обговорення», публікація від 18 травня).
Втім, як показує обговорення в соціальних мережах, не все так злагоджено, як хотілося б чиновникам.
«Батьки дітей Розсохуватської школи ПРОТИ закриття 5-9 класів», – кинула помаранчевий пост у мережу «Фейсбук» Наталія Безрук.
«Батьки Гончариської школи теж проти, тільки нікому це не цікаво, окрім самих батьків і дітей», – підтримує Марина Ватутіна.
«Батьки Вербовецької школи також проти… Ми їх неодноразово запитували, чому не можна зробити з двох шкіл одну? На що нам відповіли: «Де ви бачили філію опорною школою? Тобто їм однаково. Нікого не цікавить доля наших сіл», – пише Наталя Свистун.
«А вчителям? Ми також вболіваємо за долю дітей і школи. Потрібно організовуватися і їхати на сесію. Депутатів обирали люди, а тепер їм на людей начхати, перед виборами показали, які хороші. А тепер можна робити, що хотіли. Коштів немає. А ми обирали голову для того, щоб шукав кошти. Найлегший шлях – закрити школи!», – зауважує Тетяна Руденко.
Найбільше людей обурює, що в бюджет громади забрали із сіл по 1,5-2 мільйони, село обезкровили, а на утримання сільських шкіл не можуть знайти грошей.
«Із нашого села громада забирає 2 мільйони грн., а не дає нічого. То раніше в селі залишалось хоч 40%, а тепер – 0. А всю свиту утримувати потрібно. Ось і хочуть викрутитися на школах, закривши їх», – резюмує Тетяна Руденко.
Зауважимо, 14 (понад 50 %) із 26 депутатських крісел у Катеринопільській селищній раді займає фракція «Черкащан». Остаточне рішення – за сесією.

Марина КАМІНСЬКА

27.05.2021 14:35
Переглядів: 764
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.