Катеринопільчани близько 25 років борються проти високовольтної лінії у своєму дворі

Мешканка Катеринополя Марія Мандрика звернулась до нашої редакції, щоб висвітлили її проблему. Жінка сподівається, що через оприлюднення доб’ється вирішення. Річ у тім, що через двір пані Марії проходить високовольтна лінія потужністю 10 000 вольт. Зі слів жінки, її провели понад чверть століття тому, скориставшись моментом, коли сім’ї не було вдома. «Ось бачите, від входу в будинок до лінії орієнтовно до трьох метрів. Це недопустимо! Ще й черешня поруч росте. Колись син поліз нарвати ягід, то через гул навіть не чув, як ми його звали», – каже Марія Миколаївна. «Спробуйте хвилин десять посидіти на цій лавці, – втручається в розмову син Сергій. – У мене особисто за 10 хвилин починає боліти голова. Найбільше хвилюємось за дитину, щоб вона не постраждала. Племінниці 9 років».
Мандрики переконують, що про цю проблему знають усі: й Катеринопільський РЕМ, і місцева влада. Однак час іде, а вона не вирішується. «Ми не проти, щоб лінія стояла у дворі. Але хай її перемістять хоч на кілька метрів у бік сусідів, адже в них поруч лише хатня стіна, а в нас двір, де ми відпочиваємо, ходимо, саджаємо город, рвемо черешні, – пояснює пані Марія й зауважує, що сусіди, на жаль, з таким баченням категорично не погоджуються.


Ми зателефонували в місцевий РЕМ і поцікавились, що там думають про дану проблему. «Ця лінія побудована десь у 80-ті. Вона проходить поміж Мандриками й Печиборщами. Петро Печиборщ – ліквідатор ЧАЕС і афганець. Микола Мандрика – ліквідатор ЧАЕС. Лінія побудована не РЕМом, а підрядною організацією, і побудована вона з порушеннями. Від неї до будинків має бути охоронна зона 10 метрів. Цей метраж не дотримано до жодної з хат. Була думка, щоб лінію перенести під землю. Але за роботи з перенесення проектанти нарахували до півмільйона. Таких грошей в обленерго нема, не було їх і в колишній райраді та адміністрації. Два роки тому було прийняте рішення демонтувати цю ділянку, а підстанції зробити тупиковими. Обленерго виділило матеріали й 50 тисяч (на той час це були великі гроші, адже близько 5 місяців не виплачувались співробітникам зарплати). Обленерго знайшло ці кошти. Однак окремі депутати селищної ради підняли мешканців двох мікрорайонів і люди перекрили нам дорогу, стали перед технікою, не дали демонтувати лінію, злякавшись, що якість та надійність електроенергії буде погіршена. Ми викликали депутатів селищної ради, представників поліції і все це заактували. Наразі велику проблему становить черешня, що росте під лінією. Її треба зрізати. Ми написали Мандрикам, щоб вони зробили це самі або дозволили нам».
Марія Миколаївна каже, що ані зрізати, ані обрізати дерево не дасть, оскільки воно родить надзвичайно смачні ягоди.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

10.05.2021 09:00
Переглядів: 1451
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.