Катеринопільчанка Тетяна Ткаченко – спеціаліст з грумінгу

Майже всі ми маємо чотирилапих улюбленців, дбаємо про них, як нас навчили: годуємо, лікуємо. Та, мабуть, мало хто в провінції користується послугами грумерів – собачих перукарів. А тим часом сільські тварини нічим не відрізняються від міських. І в селі є такі лахматі чотирилапі, що послуги перукарів їм аж ніяк не завадили б.

У містах догляд за домашніми собаками – це ціла наука. Щобільше, в мегаполісах є розгалужена система салонів, де домашнім улюбленцям надають ряд послуг. Йдеться про грумінг – комплекс спеціальних процедур з догляду за шерстю, шкірою, кігтями, вухами, очима собак. Його застосовують як для покращення зовнішнього вигляду, так і при підготовці тварин до виставки чи змагань. Професійний спеціаліст з грумінгу – грумер собак.

Саме таке покликання обрала собі Тетяна Ткаченко зі Стійкового. Не випадкове, свідоме й осмислене. Адже з дитинства любить тварин. «Як ішла до школи, то всі «перекуси», що мама приготувала, роздавала по дорозі котам та собакам. Ще й кишенькові гроші на смаколики для них тратила», – розповідає. Любов до чотирилапих їй привили батьки, які теж завжди допомагали тваринам. Особливо знедоленим. Втім, грумером Таня стала не відразу. Цьому передувала довга трудова біографія.

Народилась та виросла в Стійковому на Катеринопільщині. Закінчила Петраківську школу. Вивчилась на кравчиню. Працювала у Смілі на електромеханічному заводі, потім кранівником. Коли потрапила під скорочення, опинилась на нелегких заробітках у Москві. Торгувала на ринках, у магазинах.

Захоплення грумінгом розпочалось тоді, коли їй подарували пуделя. Аби навчитись за песиком правильно доглядати, жінка закінчила дороговартісні курси (школу «Боншері») Романа Фоміна, чемпіона світу з грумінгу. Згодом працювала у грумінг-салоні, стригла чотирилапих на дому. Мала постійних клієнтів. Готувала собак до престижних виставок.

Втім, доля внесла в її життя сумні корективи. Мусіла повернутись додому, аби доглядати тяжкохвору матір. Нині обидві жінки живуть на дохід від двох невеличких пенсій, значну частину з якого ще й жертвують на догляд за знедоленими безпритульними тваринами, яких приютили.

Таня, будучи затребуваним спеціалістом з грумінгу в місті, в селі залишилась без роботи, за якою дуже сумує. Має кілька клієнтів у Смілі, що цінують її майстерність. Однак цього недостатньо задля професійної реалізації та заробітку. Жінка прагне працювати на повну потужність. Має для цього і навички, й талант, і бажання, і всі необхідні інструменти. «Можу при потребі приїжджати в Катеринопіль, – каже. – Надавати свої послуги на дому. З радістю повернусь у професію, бо це те, що я вмію та люблю робити».

Думаємо, в нашому регіоні знайдеться чимало власників породистих тварин, яких зацікавлять послуги професійного грумера. З Танею можна зв’язатися з за номером: 0674368065.

Хто бажає допомогти на лікування й харчування її підопічним, з яких 14 котиків і 6 собак, повідомляємо номер рахунку: 5168755421414794 (Тетяна Ткаченко)

Пам’ятаймо, допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.07.2021 10:40
Переглядів: 1130
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.