Катеринопільчанка, що мешкає в Італії, розповіла як волонтерять українці за кордоном

Уродженка Мокрої Калигірки, села, що нині належить до Звенигородського району, Тетяна Михайлюк уже 20 років мешкає в Італії в місті Козенца (регіон Калабрія). Там вона працює, одружилась, але й про Україну, де її коріння, мама, родичі теж не забуває. З лютого місяця, відколи розпочалась повномасштабна війна з росією, жінка разом з українською діаспорою всіма силами намагається підтримати Вітчизну. Спершу італійські українці організовували маніфестації, аби привернути увагу світу до війни в Україні, потім розгорнули волонтерський рух.

Тетяна розповідає, що в Калабрії проживає близько 2000 українців, 500 із яких – в Козенца й неподалік. Головні напрямки роботи волонтерів – підтримка українського війська, допомога переселенцям в Україні та біженцям в Італії. В Козенца працює Будинок волонтера, що надає людям, які тікають від війни та обстрілів, усебічну підтримку. «Ми допомагаємо біженцям з легалізацією, оформленням документів, влаштуванням діток до школи, при потребі надаємо послуги перекладача», – розповідає жінка.

Вся українська спільнота регіону спілкується через фейсбук, ватсап і телеграм, де створено відповідні групи. Через них координується збір коштів, культурне та соціальне життя громади. Крім того, діаспора має можливість відвідувати україномовні церковні служби (західного обряду), а діти – українську школу (звісно, в другій половині дня, після обов’язкової італійської). Часто українці також зустрічається біля українських перевізників та в «українському» магазині.

Тетяна каже, що з перших днів війни українці згуртувались і почали волонтерити. Збирали медикаменти, речі першої необхідності та пересилали їх на волонтерські центри в Україну. Через ці центри (у Львові, Черкасах) налагодили контакт із військовими, медзакладами, допомагали їм, чим могли. Наприклад, для військових замовляли розгрузки, а на одну із дитячих лікарень відправили медобладнання та апарат для гемодіалізу. Залучили до підтримки України й багатьох італійців. Скажімо, один із місцевих співаків (Pasquale Nigro) дає концерти, кошти від яких ідуть в Україну.

Радує, що всі ці зусилля не були марними. Допомога надходила за призначенням, не губилась, як-то інколи трапляється. І найприємніше, що знайшла відгук. Зокрема, на знак подяки за підтримку одна із військових бригад, що захищає нашу Вітчизну, подарувала українцям Козенца національний прапор з підписами воїнів та побажаннями. Тепер це знамено – одна із святинь громади.

«Велика дяка нашим захисникам! Так хочеться, щоб усі повернулися живими. Любимо та пишаємося!» – радіє Тетяна.

Українці єдині, де б вони не були: на передовій чи за кордоном. Усі дбають про якнайшвидшу Перемогу. Звісно, якщо вони справжні українці.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також:Військовому з Тального потрібні 80 тисяч гривень на авто та тепловізор

Читайте нас також в Telegram!

21.09.2022 17:37
Переглядів: 477
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.