Катеринопільчан закликають обрати сімейного лікаря - Вісті Черкащини

Катеринопільчан закликають обрати сімейного лікаря

Нещодавно у місцевій пресі з’явилось повідомлення, де керівник центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Пироженко у зв’язку із впровадженням медичної реформи закликала катеринопільчан обрати собі сімейних лікарів.

На вибір мешканцям району було запропоновано 5 медиків:

1. сімейний лікар Ніна Гень (Катеринопіль)

2. терапевт Марія Сурженко (Катеринопіль)

3. сімейний лікар Ірина Нескоромна (Єрки)

4. сімейний лікар Андрій Стоп’ятюк (Гуляйполе)

5. сімейний лікар Надія Маскис (Петраківка)

Відомо, що один сімейний лікар може обслуговувати не більше 2 тисяч пацієнтів. Згідно з інформацією розміщеною на сайті Катеринопільської райдержадміністрації в районі проживає близько 24 тисяч осіб. Отже, 5 лікарів можуть обслужити 10 тисяч населення. Відтак, у людей виникло питання: “Хто обслуговуватиме решту 14 тисяч? ” У мережі “Фейсбук” здійнялось активне обговорення цієї теми. Щоб зняти напругу, ми переадресували запитання Олені Пироженко.

− Не варто панікувати! − заспокоює вона. − Чомусь так повелося, що всі зміни наше суспільство сприймає в штики. Думаю, усе буде добре. У моїй компетенції наразі перебуває дільниця без урахування 2-х наших громад. (У Єрківській та Мокрокалигірській ОТГ є свої головні лікарі, які Катеринополю підпорядковуються лише частково). Це десь 14 тисяч населення. Отже, нам потрібно 7 сімейних лікарів. До тих лікарів, що ми вже запропонували, можна додати ще три педіатри: Катерину Ломакіну, Ольгу Поліщук, Аллу Піддячу. Окрім того, очікуємо, що з 1 серпня до нас прийде працювати молодий сімейний лікар, який нині завершує навчання в медінституті. Можливо виявить бажання перепрофілюватися на сімейного лікаря також ще один наш терапевт. Над кадровим питанням ми постійно працюємо. Добре було б, якби наші громадяни поквапилися з вибором, тоді б сформувалася реальна, а не гіпотетична база даних пацієнтів.

На сходці Єрківської ОТГ Леонід Польовий анонсував, що з 1 березня у Єрках працюватиме ще один (другий) сімейний лікар, а також ідуть перемовини із педіатром.

Розповіла Олена Пироженко, які потрібно подати документи, щоб укласти договір із сімейним лікарем. Це копія паспорта й копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. Бажано вказати також номер свого контактного телефону. Для підписання договору з педіатром необхідні будуть копії свідоцтва про народження дитини, опікунського свідоцтва (якщо таке є), а також копії паспорту й коду обох батьків чи опікунів. Оригінали документів мати при собі для підтвердження.

Сімейного лікаря кожен пацієнт обирає індивідуально. Якщо раніше була прив’язка до місця проживання, то тепер пацієнт може обрати того лікаря, якому довіряє. Договір оформлюється безстроково, але за потреби лікаря можна змінити, розірвати з ним угоду й підписати з іншим. Лікар від пацієнта може відмовитись лише в одному випадку – якщо він уже набрав дві тисячі пацієнтів.

Медреформа передбачає, що на першому етапі її впровадження сімейні лікарі обслуговуватимуть пацієнтів незалежно від того, чи вони підписали з ними угоду, чи ні. Але згодом для людей, що не обрали собі сімейного лікаря, ця послуга перестане бути безкоштовною.

Приписна кампанія до сімейних лікарів офіційно стартує з квітня 2018. Однак в пілотному режимі вона вже працює.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Центральний госпітальний округ у Звенигородці до реформи готовий

01.03.2018 20:31
Переглядів: 1397
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.