Катеринопіль створюватиме громаду із п'ятьма селами

Понад місяць Катеринопільська селищна рада чекала на рішення громадських слухань та резолюцій сільських рад тих населених пунктів, яким запропонували об’єднуватися. Хто хотів, уже давно подав таке рішення, хто не хотів, тягнув до останнього. Нагадаємо, що до об’єднання в спільну ОТГ закликали 17 сільських рад. Позитивну відповідь Катеринопіль отримав від 5. Це не означає, що інші всі проти. Є такі, як Ямпіль, Стійкове, Потоки, які теж були за об’єднання, але села, що розміщені між ними та райцентром, перекрили їм шлях, адже об’єднуватись можна по спільній межі. Луківка теж висловилась за об’єднання, однак Пальчик, до сільради якого вона належить, згоди не дав. Між Катеринополем та Розсохуваткою постала Новоселиця.

Втім, це планів Катеринополя не міняє. «Було недавно громадське обговорення в Ступичному. Вони висловились проти. Але ми рухаємось далі, – каже селищний голова Катеринополя Іван Гегедош. – Уже подали певні організаційні документи на область. У форматі тих сіл, що дали згоду, будемо ініціювати об’єднання. Саме це обговорюватимемо на сесії Катеринопільської селищної ради 29-го липня. Хто не хоче об’єднуватись, їхнє право».

«Ми отримали позитивну відповідь від п’яти сіл: Вербовця, Кайтанівки, Шостакового Гуляйполя та Бродецького. Катеринопіль шостий, – розповідає секретар Катеринопільської селищної ради Наталія Цехмістренко. – Загалом це понад 8 тисяч населення. Наступний етап: розробляємо перспективний план, де кожен населений пункт внесе свої побажання, хто що планує, на що очікує; проводимо засідання спільної робочої групи з представниками від сіл, напрацьовуємо проект рішення з об’єднання. З Божою поміччю все вдасться!»

Ми спробували з’ясувати, на чому основане бачення тих сіл, що не хочуть об’єднуватись, поспілкувались із сільськими головами. Причини такі:

1) сподіваються, що Президент Володимир Зеленський з новою Верховною Радою відмінить децентралізацію;

2) вважають, що об’єднуватись треба з рівноцінними партнерами, а не з райцентром, який, на думку багатьох сільських керманичів, «викачуватиме» із сіл кошти на свою розлогу інфраструктуру;

3) не бачать гідної кандидатури, якій би всі довіряли, на голову громади;

4) бояться закриття шкіл, поштових відділень, суттєвого скорочення робочих місць, адже на селі й так мало роботи.

В цілому зрозуміло, але є ряд питань:

1) Якщо хотіли об’єднуватись в інші громади, чому не зробили цього раніше, адже процес добровільного об’єднання катастрофічно добігає завершення? Незабаром можуть приєднати відповідно до розробленого плану!

2) Чому не пропонують на голову кандидатуру зі свого середовища?

3) Яким коштом розбудовуватимуть свою інфраструктуру (лікарні, пожежні, поліцейські відділки і т.д.)? Пояснюють, буцімто, на створення «іншої громади» їм не дали позитивного висновку про матеріальну спроможність. (А тепер дадуть?) Коштів у них на все вистачить, аби тільки Катеринопіль не тягнув; а кандидата на голову ОТГ, який би всіх влаштовував, як не крути, немає.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.07.2019 09:09
Переглядів: 2257
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.