Карантинна мода. Катеринопільчанам пропонують маски ексклюзивного пошиву - Вісті Черкащини

Карантинна мода. Катеринопільчанам пропонують маски ексклюзивного пошиву

Перед початком нового навчального року вчергове зріс попит на багаторазові маски.
Люди поступово призвичаюються до нових правил життя – життя на карантині, і навіть починають формувати карантинну моду. Якщо раніше носіння масок викликало лише відразу та негатив, то нині жінки шукають у цій вимозі свої переваги, так би мовити, позитивну сторону. Маски стають чимось схожим до колись модної вуалі.
Місцевих модниць вже давно не задовольняють аптечні засоби захисту, ціна на які суттєво впала від захмарних 40 гривень, що були на початку пандемії, до 5-10. Жінки шукають зразки ексклюзивного пошиву – з бісером, стразами, кружевом або чудернацькими візерунками. У тренді також мати кілька масок, які б підходили до різного одягу, взуття, сумок. Скажімо, червоні до червоного, жовті до жовтого і т. д. Жінки залишаються жінками. Переважно хочуть виглядати елегантно. Хоча, звісно, є й такі, що носять одну і ту ж маску кілька місяців поспіль, використовуючи її лише як перепустку до магазину.


Враховуючи карантинні обмеження, кожна родина тепер має забезпечити масками також своїх школярів. Щодня видавати дитині нову маску надзвичайно неекономно. Тому, як вихід, батьки купують для дітей багаторазові. А яка мама не хоче, щоб її дитина виглядала бездоганно? На попит батьків катеринопільські майстрині відповіли широким асортиментом багаторазових масок, ціна на які коливається в середньому від 20 до 30 гривень. Втім, можна замовити й ексклюзивний варіант.
Які правила носіння масок у школі? Дирекція однієї з катеринопільських шкіл інформує, що використання багаторазових масок дозволене за умови обов’язкової дезінфекції. За попередніми рекомендаціями МОЗ (які можуть змінитися в разі переходу регіону до іншої карантинної зони), учні 1-4 класів та дошкільнята у закладах освіти перебуватимуть без масок. На уроках усім школярам дозволено перебувати без масок. Але діти, яких підвозитимуть, у шкільний автобус без маски не зайдуть. Потрібно буде також одягати маски на перерві.


На запитання «Скільки масок дитині потрібно на один день?» відповів директор Вікнинського НВК Василь Кураш.
– На сьогодні (все може змінитись), – пояснює посадовець, – згідно з інструкціями та рекомендаціями, одну маску можна носити безперервно 3 години. Враховуючи, що на уроках дозволено (сьогодні) учням бути без маски, то залишаються перерви і рух до школи. Тобто, у школі береться час носіння без уроків. Тому цілком вистачає однієї на день. Можуть бути нюанси з групами продовженого дня, позакласною роботою.


Цікаво, що, дякуючи карантину, батьки та діти нарешті оцінили вагу школи. Проведене в соцмережах опитування, чи варто відкривати навчальні заклади 1-го вересня, показує, що лише одиниці проти. Фактично всі «за» – і батьки, й діти, й школярі. Адже ніщо не замінить живого навчання та спілкування.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

04.09.2020 09:58
Переглядів: 436
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.