Ірина Сало отримала чергову президентську стипендію

Внучці катеринопільської майстрині Тетяни Дмитрової Ірині, що проживає нині в Черкасах, призначили президентську стипендію за перемогу у VIII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

− Вітаю ученицю 10 класу Черкаського колегіуму “Берегиня” Сало Ірину із призначенням стипендії Президента України !!! − написав керівник департаменту освіти Черкаської ОДА Валерій Данилевський у “Фейсбук”.

Про обдаровану дівчинку розповіла нашому виданню її мати − Галина Сало:

− Іринка пройшла 4 тури конкурсу (шкільний, міський, обласний, всеукраїнський) і отримала за свою творчу роботу “Чим може бути цікавий Шевченко для Європи?” 1-ше місце по Україні. Взагалі це не перша її перемога і стипендія, перше місце на всеукраїнському рівні цього конкурсу Іринка мала ще в 5 класі (правда, в число стипендіатів тоді не ввійшла, бо було аж 6 перших місць, стипендію отримали лише троє, які набрали найбільшу кількість балів), у 6-му вона виграла президентську стипендію, у 7-му − ні, у 8-му класі вона зайняла 2-ге місце по Україні, в 9-му − перше і в 10-му, знову ж таки, перше. Окрім того, в цьому навчальному році Іринка зайняла 2-ге місце на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури.

Успіх дитини, на думку матері, визначають три складові: наполегливість дівчинки, талант від Бога та праця вчительки – Людмили Скрипай.

− Мені дуже подобається, як Людмила Миколаївна працює з нашими дітьми. У неї свій, особливий підхід. Вона не загонить учнів в тенета шаблонів, орієнтує на творчість, не муштрує їх, а зацікавлює, спрямовує, − каже Галина.

Нині Іринка гостює в бабусі у Катеринополі. Ми, скориставшись нагодою, взяли в неї невеличке інтерв’ю. Відповідає Ірина Сало.

− Чи важкі завдання виносять на конкурс?

− Я б не сказала, що дуже важкі, оскільки над різними темами, творами, ми з нашою вчителькою інтенсивно працюємо впродовж усього року, у мене є дуже багато напрацьованого матеріалу. Теми дають посильні, як на наш вік.

− Хвилюєшся перед конкурсами?

− Дуже! Я перестаю хвилюватись лише тоді, коли я вже отримала тему і потрібно думати над написанням твору. Перед цим я можу ніч не спати.

− Що тебе мотивує так наполегливо працювати?

− По-перше, мені це цікаво, я люблю писати, по-друге – сама стипендія – хороший стимул і, як правило, дають досить цікаві теми, над якими хочеться працювати.

− То чим же цікавий Шевченко для Європи?

− Він може бути цікавий для Європи як художник, а також своїми закликами до національної боротьби, внутрішньої свободи людини, він цікавий своїми родинними цінностями, які для усіх країн рівні, тим, як подає роль матері у суспільстві.

− Чи часто буваєш у Катеринополі?

− Раз на декілька місяців. Але зараз, приміром, гостюю у бабусі вже третій тиждень. Залежить від того, як у батьків виходить, як у мене, адже впродовж року підготовка до конкурсів, олімпіад займає дуже багато часу. Я вже, мабуть, третій чи четвертий рік поспіль живу абсолютно без канікул, тому рідше сюди приїжджаю, ніж хотілось би, але, по можливості, стараюсь. Власне, навіть тут, у бабусі, я займаюсь підготовкою до ЗНО.

− Вишивати бабуся навчила?

− Вишивати вмію, але я б не сказала, що це моє хобі. В якості хобі я читаю книги й займаюсь вокалом. По часу це все, на що мене вистачає.

− У якому стилі співаєш? Народному? Як мама?

− Ні, я не в народному. В естрадному. Й трошки пробувала виконувати джаз.

Своє майбутнє Ірина мріє пов’язати з філологією, хоча нині навчається в математичному класі, де математика охоплює 9 уроків на тиждень.

До слова, мама Іринки − Галина Сало (Дмитрова) – не менш творча людина, філолог, артистка Черкаського народного хору. Бабуся дівчинки − Тетяна Дмитрова − знана на Катеринопільщині майстриня-вишивальниця, хранителька народних традицій.

Вітаємо творчу родину з черговою перемогою! Нових звитяг! І, певна річ − вітання вчительці дівчинки − Людмилі Скрипай, адже, значною мірою, це і її перемога.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

01.08.2018 22:47
Переглядів: 2258
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.