Ілля Мар’ян виборов першість у конкурсі ''Поетична весна – 18''

21 березня у день весняного рівнодення символічно відзначають Всесвітній день поезії.

“Поезіє! супутнице моя! Ти − теплий, животворний промінь сонця” − писав Агатангел Кримський − відомий вчений, поет, значна частина життя якого була пов’язана із нашою Звенигородкою.

І справді – поезія є донькою Сонця. Вона приходить до людей тоді, коли на душі сонячно й щебечуть солов’ї, або у дні скорботи − у формі туги за втраченим раєм та сонячними днями. Для багатьох людей поезія – той ідеальний світ, розрада, куди душа тікає від сірої буденності.

За традицією свято поезії подарувала катеринопільцям районна бібліотека. Активну участь в організації заходів узяв також територіальний центр надання соціальних послуг. Наталя Радецька та Людмила Голуб підготували для дорослих ознайомчу програму “Поезія єднає серця”, у якій розповіли про місцевих поетів − Тамару Шовкову, Миколу Штепана, Дмитра Пічкура, Якова Івашкевича. Віктор Кереш, присутній на святі, декламував слухачам свої вірші.

З нагоди Дня поезії відбувся у бібліотеці також конкурс юних талантів “Поетична весна –18”, у якому взяли участь школярі Катеринопільщини. Учасники декламували свої поезії та вірші у прозі. Оцінювали юних конкурсантів Ольга Шарига (представник адміністрації), Любов Приємська (директор районної бібліотеки) та Ірина Коровченко (велика шанувальниця поезії, відома майстриня-лялькарка). Наприкінці заходу оголосили імена переможців. Перше місце у номінації “Поезія” зайняв Ілля Мар’ян (неодноразовий переможець обласних літературних конкурсів, учень 11 класу Мокрокалигірської школи), друге місце – Анюта Трохименко (11 клас ліцею), третє – Настя Трохименко (8 клас, ліцей). У номінації “Проза” перше місце виборола Анжеліка Ткачук (11 клас, ліцей), друге – Каріна Шматко (11 клас, ліцей).

− Мене найбільше вразили твори Іллі Мар’яна, − каже Любов Приємська. − Надзвичайно різнопланові, глибокі. І хоч Ілля особисто не зміг приїхати на конкурс (його вірші читала інша учасниця), члени журі мої вподобання підтримали, й перемога дісталась саме йому.

Цікавий, сміливий зразок громадянської поезії запропонував слухачам ліцеїст-одинадцятикласник Максим Марченко, учасник літературного гуртка Надії Сокотун. Злободенність піднятих ним тем вражає та спонукає читачів до активної життєвої і соціальної позиції. На думку багатьох шанувальників українського слова, хлопець має великий творчий потенціал.

Гостро сприймає проблеми сьогодення також семикласниця з 2-ої школи Настя Гаврилюк, вірші якої звучать з особливою щирістю та сердечністю.

“Поезія − це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі та страждання, зустрічі та розлуки, тому вона, поезія, живе й житиме, доки людське серце виповнюватимуть найтонші й найглибші почування. Вона житиме вічно”, − підвела підсумок заходам бібліотекар Наталія Фартух.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.03.2018 14:29
Переглядів: 1732
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.