Ідеш у Катеринопільську селищну раду — прихопи запрошення

Журналістам надумали перешкоджати у професійній діяльності

Віднині на засідання комісій Катеринопільської селищної ради можна потрапити лише за персональним запрошенням. Такі зміни до Положення про постійні комісії селищної ради прийняли на сесії 8 грудня новообрані місцеві депутати. 21— «за», 3 — «утримались» (Іван Гегедош, Ірина Сівак, Микола Ткаченко). Нові правила стосуються не лише допитливих громадян, журналістів, а й депутатів з інших комісій.

«У засіданнях постійних комісій мають право брати участь запрошені члени інших комісій, а також запрошені депутати вищого рівня, працівники виконавчого апарату, селищної ради та районної ради, мається на увазі Звенигородської», — пояснив селищний голова Володимир Коваленко і зауважив, що таке рішення є правом комісій, але відвідувати сесії можна всім.

«Ці зміни до Положення не є правочинними, — каже депутат від партії «За майбутнє» Іван Гегедош. — Я читав повноваження депутата, там чітко прописано: депутат може бути присутнім на всіх комісіях».

Ми відкрили чинний Закон України «Про статус місцевих рад» і ось що там знайшли: «Кожний депутат місцевої ради у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу» (Стаття 19 «Права депутата місцевої ради у раді та її органах», пункт 1).

Стосовно заборони відвідувати засідання постійних комісій журналістам, ми поспілкувалися з медіаюристом Інституту Масової Інформації Алі Сафаровим.

–Це незаконно, відповідно до статті 25 Закону України «Про інформацію», вона прямо передбачає право журналіста відвідувати органи влади, а також відповідно до змін, які були внесені влітку цього року, після пред’явлення журналістського посвідчення журналіст має право навіть перебувати на територіях, на яких оголошено карантин. Постанова Кабміну зараз не дозволяє органам місцевого самоврядування встановлювати обмежувальні заходи більші, ніж зазначені у постанові. Якщо у березні, під час карантину, Постанова передбачала обмежування відвідування таких заходів, то зараз не передбачає. Якщо журналіста не допускають на засідання постійних комісій, то органи місцевого самоврядування перешкоджають журналістській діяльності. Це є підставою для подання заяви за статтею 171 ККУ: «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

За словами медіаюриста, журналіст має право відвідувати засідання постійних комісій. Якщо журналіста не допускатимуть на ці засідання, він має право викликати поліцію та написати заяву до відповідних органів.

В свою чергу, редакція газети «Новий Дзвін» та сайту «Вісті Черкащини» звернулись до Інституту Масової Інформації, спільними діями слідкуватимемо за перебігом подій на Катеринопільщині надалі. Якщо місцева влада перешкоджатиме журналістській діяльності, ми звертатимемось до поліції, суду та безпосередньо до Інституту Масової Інформації.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ, Анна ДРАГУН

14.12.2020 16:15
Переглядів: 3388
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.