Хто має право на субсидію?

Фото з інтернету

Ви цікавитеся – ми шукаємо відповіді

Наш постійний читач, 82-річний пенсіонер із Катеринополя Анатолій Васькевич звернувся до редакції, аби допомогли розібратися з питанням нарахування субсидій, оскільки воно багатьох цікавить. Катеринопільчанин хоче дізнатися:
1) Скільки метрів кубічних виділяє держава по субсидії на опалення будинку (на один метр квадратний) і який номер постанови?
2) Скільки метрів кубічних виділяє держава на одну людину для приготування їжі, номер постанови?
3) Скільки метрів кубічних виділяє держава для газового котла?
4) Який допустимий дохід повинен бути у сім’ї, щоб одержати субсидію?
5) Чи мають право на субсидію ті, хто здійснив покупку більш ніж на 50 тисяч гривень?
З цими питаннями ми звернулись в управління соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації, де віднедавна новий очільник – Олександр Вовкотруб.
– Зараз дуже багато людей звертаються за роз’ясненнями. Їх можна зрозуміти, адже щомісяця приходять різні суми нарахованої субсидії. Це пов’язано зі зміною ціни на газ: впала ціна − зменшилась субсидія. Тепер ще ввели окрему платіжку за розподіл природного газу. Люди збентежені. Я відразу попередив своїх спеціалістів, щоб давали всім виважені, вичерпні відповіді, ставились до кожної людини з розумінням, − каже посадовець.

Для більш детального роз’яснення Олександр Вовкотруб запросив начальника та спеціалістів із відділу грошових виплат і компенсацій, які нам розповіли наступне.
«В усіх озвучених питаннях щодо соціальних норм споживання ми користуємось Постановою Кабміну № 409 від 6 серпня 2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Там усе чітко прописано та встановлено соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг», − пояснили чиновники.
Нормативи озвучили такі:
− за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 кубометра на одну особу на місяць;
− за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 кубометра на одну особу на місяць;
− у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 4 кубометри на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
Площа, на яку надається житлова субсидія, визначається відповідно до діючого законодавства, а саме: 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
«Такого поняття як «допустимий дохід сім’ї» в принципі немає. Дехто питає: «Чи буде в мене субсидія?» Так з ходу не скажеш. Треба брати кількість осіб, зареєстрованих в житловому будинку, дивитися, працюючі вони чи непрацюючі, скільки дітей, враховувати опалювальну площу житла, норми відносно конкретного будинку, послуги, якими мешканці користуються»,− пояснили у соцзабезі.
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового відсотка платежу сім’ї, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 50 тис. гривень.
За наявності таких умов рішення про призначення (непризначення) субсидії може бути прийняте спеціальними комісіями при місцевих органах влади на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
У разі купівлі дороговартісних речей (автомобілів, будинків, квартир) набуття права власності на земельні ділянки та інше, громадянин зобов’язаний повідомити управління соціального захисту про зазначені обставини протягом 30 календарних днів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Водієві, що на смерть збив 16-річну дівчину, хотіли зменшити покарання

14.02.2020 08:00
Переглядів: 336
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.