Хто купить авто для катеринопільської первинки?

Витрати планують перекласти на бюджет майбутньої ОТГ

Місяць тому ми писали, що катеринопільські районні депутати відмовились від 2 з половиною мільйонів гривень державної субвенції, виділеної на ремонт місцевої первинки, оскільки не змогли віднайти 250 тисяч для співфінансування.

Натомість районна влада запропонувала компромісний варіант — отримати 2 мільйони 330 тисяч за іншими програмами при співфінансуванні 130 тисяч. За ці кошти передбачали здійснити заміну вікон і дверей у Катеринопільському центрі первинної медико-санітарної допомоги, а також купити для нього два авто та необхідні комплекти телемедицини.

Районний депутат Микола Ткаченко застерігав тоді, що не варто відмовлятись, від виділених грошей заради ймовірних, та ще й напередодні атестації закладу. На жаль, до нього не дослухалися. Наразі субвенцію у 2 з половиною мільйони перенаправили тим, хто її більше потребує, а необхідний для Катеринопільського центру медико-санітарної допомоги автомобіль планують уже купувати за кошти місцевого бюджету. Останнє на сесії райради 21 серпня у фінансовому плані на 2021 рік озвучила головний лікар первинної ланки Олена Пироженко. Та чи потягне майбутня громада такі непередбачувані витрати?!

«А як щодо отримання безкоштовних авто?» — поцікавився Микола Ткаченко.

«Для отримання безкоштовного автомобіля є вимоги, — відповіла посадовиця, — Це в першу чергу проведення капітального ремонту амбулаторії (Ми подавали документи на Катеринопільську). На жаль, ремонту немає, нема автомобіля. Але ми подали зараз пакет документів на Петраківську амбулаторію і надіємось, що отримаємо автомобіль. Це найнеобхідніше на даний момент і найбільш проблемне питання, що є у нас. Адже у ситуації, яка склалася в країні, без нормального транспорту ми не можемо існувати, тому що від нього зараз дуже багато залежить».

«Відповідно до програми Президента України з підвищення доступності та якості медичного обслуговування, — поділився з нашим виданням думками стосовно ситуації, що склалася, Микола Ткаченко, — уряд виділив кошти на капітальні ремонти амбулаторій у сільській місцевості. Згідно з рішенням Черкаської обласної ради таких об’єктів у нашій області нараховується близько пів сотні. Так на Мокрокалигірську амбулаторію виділено п’ять мільйонів гривень, на Єрківську — три мільйони. До речі, в нашій області всі райони і громади скористались можливістю покращити матеріально-технічний стан своїх лікарських закладів. На жаль, катеринопільські чиновники такої необхідності не вбачають. Ще гірше, що це мало стати б передумовою для отримання Катеринопільським центром первинної медичної допомоги безкоштовного автомобіля. Придбати його за власні кошти в наступному році буде вкрай важко, адже до новоствореної громади увійде 19 населених пунктів і в кожному з них мешканці щоденно потребують лікарських послуг. Саме для цього вкрай потрібно в кожному селі зберегти фельдшерсько-акушерські пункти як одну з невід’ємних складових первинної ланки системи охорони здоров’я в сільській місцевості, бо вона найближча до людей, і тільки сюди жителі можуть звернутися за першою медичною допомогою».

Микола Вікторович вважає: важливо створити такі умови в галузі охорони здоров’я, щоб мешканці громади могли отримувати якнайбільше якісних медичних послуг. «Сьогодні ми почули від керівників лікувальних закладів, — каже він, — що перспектива така є, головні лікарі розуміють, якими повинні бути їхні заклади найближчим часом. Для цього потрібно проводити зміни відповідно до вимог сьогодення і звичайно залучати додаткові кошти для розбудови галузі, брати участь у інвестиційних проектах, державних програмах та фондах, міжнародних грантах».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

29.08.2020 11:20
Переглядів: 1653
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.