Грибний сезон на Катеринопільщині підходить до завершення - Вісті Черкащини

Грибний сезон на Катеринопільщині підходить до завершення

Щороку, починаючи з вересня, на Катеринопільщині журяться, що, мабуть, не буде грибів.

«Їх уже не буде. Земля суха. Грибниця засохла», — лякають у вересні — середині жовтня. А от у листопаді зазвичай хвилюються, де додаткових банок на закрутку позичити.

«Я закрила 70 півлітрових банок. А сестра десь до 300. Правда, їй і родичі підсобляли», — хвалиться знайома.

Катеринопільчанка Валентина Лазаренко, турботлива мама будинку сімейного типу, каже, що з чоловіком та дітками назбирали 25 відер опеньків.

«Спершу ми брали з собою на тихе полювання хлопчиків, бо вони старші, а згодом залучили й дівчаток, — розповідає жінка. — Діти отримали масу задоволення. Не лише від грибів, а й від спілкування з природою. Збирали тільки опеньки. Діти завжди були біля нас, далеко не відходили. Якщо в якомусь грибочку сумнівалися, завжди запитували. Гриби вони дуже люблять. Зібрані опеньки швидко переробили. Частину закрили на зиму,  трохи смажили, готували з ними піцу. Надзвичайно смачно. Всі задоволені»

Нині в будинку Лазаренків 7 діток.

Сніг та недавні морози трохи призупинили грибне полювання. Однак вже з відлигою катеринопільчани знов масово пішли з кошиками до лісу. Кажуть, що опеньки вціліли. А попереду ще зеленушки, рядовки. Якщо не замете, то планують збирати гриби до Нового року.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

26.11.2020 12:53
Переглядів: 1090
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.