«Футбол» по-катеринопільськи - Вісті Черкащини

«Футбол» по-катеринопільськи

Ще в листопаді ми писали, що в Катеринополі реконструювали поле для міні-футболу. Здавалося б – радість для футболістів, та не тут то було. Кошти освоєні, об’єкт зданий, а спортсмени тільки нарікають.
«Ми, група любителів футболу, всі були дуже раді цій новині. І природно виявили бажання на власні очі помилуватись новеньким полем. В око впали якісь незрозумілі полоси, щілини в різних куточках. При огляді виявилось, що поле складене із шматків різної величини, які між собою нещільно підігнані, краї погано приклеєні і все це вже засипано піском», – пише Юрій Гречаний у «Фейсбук»-спільноті «Катеринопільська громада». Крім того, далі скаржиться активіст, під покриттям відсутня гумова крихта (подушка), яка мала б захищати футболістів від травм, а поле від руйнації.
За поясненнями спортсмени звернулись до директора ДЮСШ Володимира Короля. З їхніх слів, той відповів, що «грошей було мало», «прийдемо весною разом і підклеїмо». Така відповідь футболістів не задовольнила, тож вони почали шукати відповідального за прийняття об’єкту.
«Самим сумним в цій історії є не тільки халатність підрядника, безвідповідальність керівництва райдержадміністрації й деяких її відділів, агресивна поведінка директора ДЮСШ, а відсутність у всіх цих людей совісті й людяності. Майданчик, в першу чергу, будувався для наших дітей, щоб вони мали змогу займатися улюбленим заняттям, щоб пишатися тим, що і в нас є якісне покриття для гри. І коли одні «таке» зробили, а інші «це» прийняли, то висновок тут один – повна байдужість до наших дітей та й взагалі до спортивного розвитку селища. Як після цього дивитися дітям в очі й, взагалі, займати свої посади?» – запитує Анатолій Піщаний.
«Відділ освіти – не розпорядник коштів, виділених на ремонт поля, – заперечує колишня начальниця відділу освіти молоді й спорту Катеринопільської РДА Ірина Міненко. – Це поле перебуває на балансі ДЮСШ, замовником ремонтних робіт є також ДЮСШ. Ця організація має свій окремий бухгалтерський облік та провела через систему Прозорро закупівлю послуг з проведення капітального ремонту міні-футбольного поля. Кошти на капремонт надійшли на рахунки ДЮСШ, яка заключила договір на виконання робіт і, відповідно, ДЮСШ підписала акт виконаних робіт. За виконанням робіт здійснювався технічний нагляд. 15.12.2020 комісія, до якої увійшли представники замовника, підрядника, інженера технагляду виявила механічні пошкодження поля. Усунути пошкодження можливо за температури повітря не нижче +10».
«Чи правда це, що комісія вирішила, що поле пошкоджене після підписання акту прийняття і потрібно повідомляти в поліцію? Якщо так – то чи виконувалось рішення комісії, яким чином, коли? Які механічні ушкодження – перелік, способи вирішення?» – цікавиться Гречаний
«Рекомендую письмово звернутися до ДЮСШ, щоб отримати офіційну відповідь», — порадила Міненко.
Оскільки з Катеринопільською ДЮСШ у спортсменів діалог не задався, вони взялися за пошук вищого над нею керівництва.
«Може, все-таки знайдеться місцевий орган, який може вплинути на цю ні від кого незалежну юридичну особу для надання звіту публічно, з перших вуст, щоб всі все правильно зрозуміли», – наполягав Гречаний.
Звісно, крайнього знайти не вдалося.


Однак ми з’ясували, що згідно з сайтом Opendatabot (сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній) власниками Катеринопільської дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» станом на 28 грудня 2020 року були Черкаська обласна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Агропромислового комплексу України та Катеринопільська районна рада. Тобто на момент завершення робіт на міні-стадіоні та введенні його в експлуатацію, це майно (міні-стадіон) —комунальна власність райради, яка є також співзасновником Катеринопільської ДЮСШ. Хочеться поставити крапку. Але занурились глибше.… Згідно з додатком 1 Рішення районної ради від 26.10.2018 № 20-9/VІІ Катеринопільська дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» віднесена до суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, Катеринопільського району (районної комунальної власності), що перебуває у сфері управління відділу освіти, молоді та спорту Катеринопільської РДА.
Крім того, в підтвердження є Рішення Катеринопільської районної ради від 11.11.2020 № 32-7/VІІ Про передачу комунальних закладів та установ, які перебувають у сфері управління відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації до комунальної власності Катеринопільської територіальної громади, в якому йдеться про передачу Катеринопільської дитячо- юнацької спортивної школи «Колос» з її майном, у тому числі й стадіоном та полем для міні-футболу. Рішенням Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області від 08.12.2020 № 1-27/VIII це майно було прийняте.
Як бачимо, в даного майна були (є) і власники, й управляючі (керуючі). Загалом чиновники наполягають, що поле було пошкоджене вже після здачі. Спортсмени та активісти цьому не вірять.
До всього іншого, з’ясувалось, що й катеринопільський спортзал не в кращому стані.
«З опаленням у спортзалі та сама ситуація, що із полем. Це вже якась закономірність. Коли виділились кошти, і повинно бути краще, тепліше, і можливо грибок стіни б не з’їдав. А вийшло, що старі батареї «наганяли» до +14, а нове отоплення +6. Покращили, дякуємо!» – пише Анжела Гречана.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

09.01.2021 09:00
Переглядів: 179
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.