Феєричне свято організували компанії «Перший Млин» та «Урочище Журавське» у Киселівці на Катеринопільщині
Так мало останнім часом по селах радощів, відпочинку, і так багато проблем. Молодь виїжджає на заробітки. Школи закривають через нестачу учнів. Тож весь тягар роботи, а в селі її завжди вдосталь, лягає на плечі тих, хто залишився. Як добре, коли у села є підтримка, скажімо, заможні вихідці або щедрі підприємці, орендарі земель, які розуміють: робота – роботою, а людська душа прагне відпочинку, помилуватись прекрасним, поспілкуватись з мистецтвом, отримати заряд позитиву задля подальших звершень.
У Киселівці, що за царизму була квітучим заможним селом зі своїми заводами, залізницею та 5200 жителів, нині зареєстровано 298 мешканців, з яких у селі проживає менше половини.
До місцевих виборів 2020 року Киселівка належала до Катеринопільського району. Одне із найбільш віддалених сіл від колишнього райцентру – понад 30 км (є коротший шлях, але незручний). Тож цей населений пункт районна влада не особливо переобтяжувала своєю увагою. Нині Киселівка увійшла до Мокрокалигірської громади. Звісно, люди плекають надії на краще, але, як буде, один Бог знає.
7 липня у село завітали гості. Та ще й які! Не ті, що приїжджають, аби їх нагодували, розважили, а гості з подарунками й захоплюючою культурною програмою. Організували захід – компанії «Перший Млин», «Урочище Журавське» за підтримки Володимира, Лілії Мовчанів та Ігоря Новицького. Обидва ці підприємства добре відомі місцевим мешканцям, адже «Урочище Журавське» орендує тут землі, а «Перший Млин» постачає в село якісне борошно за зниженими цінами (для орендодавців).
Саме з цього борошна на святі щедро пригощали запашними пиріжками з капустою, вишнями та сиром, виготовленими за національними рецептами. «Борошно «Перший Млин» – єдине, від якого не гладшають, навпаки худнуть», – жартувала ведуча заходу Людмила Якименко, сама худорлява.
Помахом чарівної палички шкільне подвір’я за півгодини перетворилось у театр під відкритим небом. Гості приїхали навіть зі своїми стільцями та пуфами для глядачів. На широкому LED-екрані між виступами демонстрували тематичні замальовки до свята Івана Купала, фільм про Купала в Кривих Колінах та сюжет про Кривоколінський НВК, який має потужну матеріально-технічну базу й створює чудові можливості для навчання та розвитку учнів. Всіх бажаючих запросили відвідати освітній заклад 20 серпня (День відкритих дверей), а дітей – на постійне навчання.
Головною родзинкою заходу була святкова програма: Купальське дійство з хлопцями, дівчатами, водяним, русалками, пошуком цвіту папороті у виконанні театральної студії «L– POZITIVE». Киселівські дітлахи уважно стежили за піснями, обрядами, що відбувались на імпровізованій сцені, засвоюючи давні українські народні традиції.
Після Купальського дійства гості подарували глядачам різножанровий, костюмований концерт з піснями й танцями. Окрім студії «L– POZITIVE», в ньому взяли участь дві вокалістки, що підкорили присутніх українським співом – музикантка, композиторка Людмила Столярська, пісні якої виконує Олександр Кварта, й Лідія Седень, жінка з унікальним чаруючим голосом.
Найвеселіша частина програми – конкурси: перетягування канату, жим гирі (переміг Ален Ткачук із Вікниного – 16 кг, 30 секунд – 33 рази), носіння відер з водою на коромислі та мотузках, підкидання м’яча командами з простирадла на простирадло тощо. Кумедними були забави з водою. Дітям роздали повітряні кульки, наповнені водою, й запропонували влучити ними по родичах. В результаті – родичі освіжились. Після кожного конкурсу переможцям та учасникам щедро роздавали подарунки.
Великою радістю для дітей, особливо малюків, було спілкування зі шполянською пожежною командою. Рятувальники розповіли їм про свій надсучасний автомобіль, обладнаний за останнім словом техніки, дозволили посидіти в ньому і навіть «покерувати» (на місці). У підсумку – «зарахували» всіх охочих у свою команду. Звісно, діти погодились. А на прощання пожежники з брандспойта всіх окропили. Адже купання на Купала – завжди на добро та здоров’я. Було неймовірно весело!
«У нашому селі давно не проводили таких заходів. Мені дуже сподобалося. Думаю, людям теж. Надзвичайно вдячні нашим спонсорам – Лілії Мовчан, Володимиру Мовчану та Ігорю Новицькому за це зворушливе родинне свято. Ми сподівалися лише на культурну програму, а вони ще й подарунки привезли, і смачними пиріжками усіх пригостили. Окрема подяка – усім артистам за їхній труд, неймовірну атмосферу, що створили. Дуже сподіваємось на подальшу співпрацю. Дякую всім, причетним до організації цього заходу», – поділилась враженнями староста Киселівки Людмила Сіренко.
Діма Поштаренко, Максим Постолака, Антон Сіренко, Даша Жолобицька, Влада Стеценко, Анжеліка Авраменко теж вважають, що свято вдалося. Призами задоволені й сподіваються, що таке дійство в селі не в останнє. «Дуже круто. Драйвово! Конкурси сподобались. Призи теж. Пончики та шоколадки смакували», – розповіли діти.
«Дякуємо спонсорам за чудове свято. Надзвичайно цікава програма. Людей побачили, поспілкувались! Відпочили душею», – прокоментували місцеві мешканки Галина Кукуріка й Галина Стеценко.
Зауважимо, на Купала в Киселівці були не лише місцеві жителі. На свято приїхали також гості з сусідніх сіл – Вікниного, Кайтанівки, Мокрої Калигірки, Ступичного і навіть з Катеринополя. Загалом дивились Купальське дійство близько 200 осіб. Люди отримали незабутні враження та заряд позитиву. Всі щиро сподіваються, що культурне життя села відродиться.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ