Директорка будинку культури з Катеринопільщини ставиться до співробітників, мов до родини

Юлю Пономаренко добре знають на Катеринопільщині Звенигородського району. Знають і люблять. А як інакше? Мила, весела, енергійна, комунікабельна, творча, балакуча, сповнена ідей, уважна, добра і надзвичайно талановита. Без неї свято – не свято. Вона – сама свято.
Народилась на Київщині у Богуславі. Там закінчила школу. Здобула фах кравчині-закрійниці. Любить і вміє кроїти, шити. Якийсь час працювала на Катеринопільській фабриці «Маяк» і в місцевому ательє. Однак доля підготувала для неї інший шлях – призвала її до роботи в галузі культури. Мабуть, саме так працює покликання. Щоб ти не робив, рано чи пізно, мусиш зупинитись і відпрацювати те, задля чого прийшов у світ.


Юля з садочка на сцені. Навчаючись у школі, Богуславському ПТУ №16, брала участь в усіх заходах, співала, виступала. У 2004 році одружилась та переїхала в Катеринопіль до чоловіка. З Віталієм познайомилась у Єрках через родичів. Живучи в Катеринополі, вирішила змінити професію. Відтак заочно закінчила училище в Каневі (здобула фах режисера масових заходів), а згодом – Рівнинський державний гуманітарний університет за спеціальністю театральне мистецтво, режисер драматичного театру, актор і художній педагог. Паралельно працювала у Катеринопільському будинку культури. Вела гуртки у місцевому будинку творчості, очолювала драматичний колектив «Маска», який займав призові місця на обласних конкурсах («Грайлива веселка», «Мистецькі скарби Черкащини»). До сьогодні її вихованці з теплом признаються до вчительки.
З 2009-го по 2012-ий Юлія працювала режисером Катеринопільського будинку культури. Робила постановки з театралізацією. Півроку була начальником відділу культури. З 2016 року очолює Катеринопільський будинок культури. Під її керівництвом цей заклад завжди плідно працював. Тож у 2020 році здобув звання одного з кращих у Черкаської області. Цьому не завадили навіть жорсткі карантинні обмеження.


Юлія надзвичайно любить співати. Має гарний приємний голос. Співає як солістка, в дуеті, тріо, а також у колективах: «Тікич», «Театр світла» та ін.
«Театр світла» – рок-гурт, що організував її чоловік Віталій (2015 р.). Він же пише для нього пісні. Юля – головна вокалістка. «Коли Віталій створив колектив, довго не могли знайти соліста. Я спробувала і тепер не шкодую. Мені подобаються чоловікові пісні, хоча раніше не думала, що зможу співати рок, адже працювала переважно з популярною музикою. Навіть зараз ще важко перелаштовуватись. Але я люблю всі жанри: естраду, народні пісні, рок. Крім того, допомагають здобута режисерська, драматична освіта й досвід роботи», – розповідає Юлія.


Усе це (в співпраці з іншими учасниками та керівником гурту) дало результат: у 2020-2021 роках «Театр світла» тричі здобув першість на міжнародному конкурсі «Сузір’я. Україна-Європа». Гурт часто гастролює, виступав у Сумах, Шполі, Черкасах, Тальному, Водяниках на фестивалях «Червона Рута», «Крутий Заміс».
Колектив складається з 5 осіб: Юлії (солістка), Віталія Пономаренка (керівник, бас-гітара), В’ячеслава Каратнюка (барабан), Іллі Успаленка (гітара), Євгенії Алексєєвої (клавіші).
При Катеринопільському будинку культури працює також чотири народних колективи – оркестр народних інструментів (керівник Микола Молоков), чоловіча капела «Катеринопільський курінь» (Василь Сафтенко), ансамбль «Ностальгія» (Галина Кириленко), фольклорний ансамбль «Поточаночка» (Потоки, Тамара Дудченко) – та чимало інших, не менш талановитих: ансамбль «Тікич» (керівник Альона Чорногор), театральний гурт «Етюд» (Ірина Засунько), фольклорні колективи – «Любисток» (Кайтанівка, Любов Костюшко), «Журавка» (Гуляйполе, Наталія Міненко), «Червона калина» (Ромейкове, Людмила Фартух), хореографічний – «Dancing Stars» (Катеринопіль, Євгенія Дробна).


Щоб об’єднати працівників, артистів, направити у потрібне русло, налаштувати на плідну роботу, необхідно володіти неабиякими здібностями менеджера. На щастя, Юлію Пономаренко Бог і цим благословив. Вона знаходить підхід до кожного співробітника. Щобільше, увесь штат будинку культури виглядає, мов одна велика сім’я. «Буває важко, – каже посадовиця. – У кожного свій характер. Але знаходимо порозуміння. Все робимо разом. Коли треба, усі без винятку фарбуємо. Чоловіки-артисти допомагають кочегарам рубати дрова. Наш техперсонал поруч з нами виступає на сцені. У сценках, трапляється, задіяні навіть завгосп з прибиральницями. У нас по-іншому не може бути. Торік на День культурного працівника я їм співала: «Ти – моя Богом дана родина».


Юля з Віталієм – щасливі батьки. Ростять двох донечок: Дашу (14 років) й Марію (7 років). Обидві обдаровані. Даша гарно малює, грає на барабанах, займається в дитячому рок-гурті «Супутник» під керівництвом Віталія Пономаренка, відвідує зразковий хореографічний колектив «Вербиченька» Жанни Тихомирової, Маша – танцює в «Dancing Stars». Дівчатка часто беруть участь у місцевих культурних заходах.
Попри чималий досвід роботи, Юлія завжди хвилюється перед концертами, але коли бачить віддачу публіки, отримує стимул працювати далі.
Поза роботою любить готувати, сервірувати стіл, прибирати й відпочивати на природі з друзями. «Ні хвилини не шкодує, що покинула рідне місто. «Мені тут спокійно, – каже, – До того ж, тут моя сім’я».


Вітаємо всіх працівників культури з професійним святом! Хай збудуться мрії! Творчих успіхів, наснаги та вдячних глядачів!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

09.11.2021 10:25
Переглядів: 2600
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.