До Катеринополя приїжджала народна артистка України Оксана Пекун - Вісті Черкащини

До Катеринополя приїжджала народна артистка України Оксана Пекун

15 вересня до Катеринополя приїжджала українська співачка й телеведуча народна артистка України Оксана Пекун.

Метою приїзду було прослуховування трьох творчих колективів: ансамблю української пісні “Велика родина” (художній керівник та диригент Раїса Одуденко, хормейстер та концертмейстер Юрій Одуденко), фольклорного колективу “Сусіди” (керівник Раїса Одуденко) та вокальної групи “ЮРАЯ” (керівник Юрій Одуденко) для участі в телепроекті “Фольк-music” (автор і керівник проекту Володимир Коваленко, УТ-1).

Ансамбль “Велика родина” ─ це чималий аматорський колектив (близько 30 осіб), що тримається на ентузіазмі двох талановитих музикантів ─ подружжя Одуденків.

“На жаль, наш колектив і досі не має місця своєї постійної прописки, більшість його учасників проживає в Єрках, але там нас не дуже радо приймають, переганяють з місця на місце, хоч працюємо і співаємо ми фактично безкоштовно. Останньою краплею стало те, що єрківський селищний голова відмовився нам допомогти зустріти Оксану Пекун. Сказав, що він її не запрошував, то й зустрічати не буде. Добре, хоч голова КРДА Ольга Ніколенко пішла назустріч, дала розпорядження прийняти народну артистку, як і потрібно – на вищому рівні, з короваєм і притаманною нашому народу гостинністю. Жителі Єрок досі не розуміють реакції Польового”,─ розповідає Раїса Одуденко.

“Яка ганьба! Пісня – душа народу. Уже багато років її плекає єрківський аматорський колектив. А підтримки чи розуміння немає. Та що там говорити, коли навіть народну артистку в Єрках відмовилися приймати. Маємо “культурних” посадових осіб цілий пучок і досвідченого по-міністерськи культурного радника, платимо зарплату немалу, а за що ─ так і незрозуміло. Чи може вони себе вже вище ставлять всенародної улюблениці? Я особисто з великим задоволенням дивлюсь її програму “Фольк-music” і мені боляче, що ще одна дійсно визначна культурна подія пройшла повз Єрки. Ганьба, панове, ганьба!” ─ прокоментував подію єрківчанин Валерій Прилука.

Поза тим, Катеринопільська державна адміністрація організувала теплий прийом артистки. Знімальна група до Катеринополя добиралась не без пригод. Через поломку машини приїхали не о 15-й, як передбачалось, а о 18-й годині. Їх зустріли з короваєм та піднесеним настроєм. З офіційних осіб гостей вітав Володимир Коваленко ─ перший заступник голови РДА та заступник голови РДА з культури й освіти Ольга Шарига, яка безпосередньо опікувалася підготовкою зустрічі.

Оскільки програма “Фольк-music” перед показом творчих колективів демонструє візитівку їхнього міста чи села, до уваги телевізійників запропонували роботи вікненських (сестри Галина Російчук та Любов Сущенко) та катеринопільських (подружжя Кіяніченків) художників, а також презентацію “Катеринопільщина – край квітів, хліба і добра” з гарбузами, квітами, варениками, пиріжками та гостинними господарями.

Зворушила присутніх та знімальну групу маленька артистка Ангелінка Сафтенко, прочитавши “Молитву за Україну”. У програмі заходу було також знайомство з краєзнавчим музеєм та красотами й пам’ятками Катеринополя.

Прослуховування творчих колективів проводилось у районному Будинку культури. У репертуарі ансамблю української пісні “Велика родина” понад 200 пісень. Для відбору на телепроект було представлено 36 різного жанру – від народних до авторських – ліричні, жартівливі, патріотичні. У репертуарі ж фольклорного колективу “Сусіди” переважно тільки народні пісні, українські звичаї та обряди. Але в силу того, що формат телепрограми не розрахований на тривалі в часі покази, то пройшли лиш пісні. Щодо вокальної групи “ЮРАЯ”, яка створена не так давно, то в її репертуарі – більш молодіжні та сучасні твори.

Прослухавши колективи, Оксана Пекун була приємно вражена, не очікувала такого професійного виконання, і була дуже здивована, коли дізналася, що ні один колектив не має належного визнання.

“Вони неймовірні! Я в захваті. Навіть не віриться, що це аматори. Вони виконують твори на високому професійному рівні. Не розумію, чому досі їм не дали звання “народних”. Прикладу всіх зусиль, щоб цю ганебну помилку виправили,”─ зауважила ведуча.

Уже в Києві вона відбере твори, які будуть записуватись навесні у студії.

“Чому так довго? Тому, що в Україні дуже багато талановитих людей і утворилась довга черга. Але ці колективи підуть позачергово. На початок грудня ми їх запрошуємо на зйомки новорічної програми,”─ пояснила Оксана.

Насамкінець, телезірка сфотографувалась з усіма бажаючими і щедро роздала автографи.

“Вона прекрасна! Така мила, щира і приємна. Ніколи не думала, що з зіркою такої величини буде так просто спілкуватись”, ─ поділилася спостереженнями одна із солісток “Великої родини”.

“Від щирого серця хочемо подякувати за моральну та матеріальну підтримку нашим спонсорам ─ депутатам обласної ради Олександру Коваленку та Артуру Футимі,” ─ наголосила Раїса Одуденко.

Нагадаємо, що Оксана Пекун з 2008 року веде на Першому національному каналі музичну програму “Фольк-music,” знайомить глядачів із українськими народними піснями, популяризує автентичну музику, формує уявлення про вітчизняну фольклорну спадщину різних регіонів.

У “Фольк-music” виступають професійні й аматорські колективи, а також українські зірки. Він є улюбленим телепроектом багатьох українців. Побажаємо нашим творчим колективам здійснити задумане й порадувати нас своїми піснями з телеекранів, а також заслуженого народного визнання.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

19.09.2016 10:10
Переглядів: 3239
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.